Tügva’nın evet yürüyüşü ertelendi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tügva’nın  evet yürüyüşü ertelendi!
08.04.2017 10:18:44

 

Tügva’nın evet yürüyüşü ertelendi!

olumsuz hava şartları sebebiyle bugün saat 14:30 gerçekleştirileceği açıklanan "Türkiye için Evet yürüyüşü" ileri bir tarihe ertelendi.

TÜGVA NEDİR?

Kasım 2013’de İstanbul merkezli kurulan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), ülkesini seven, medeniyetinin öz değerlerine yürekten bağlı gençlerin günümüz dünyasında ve gelecekte söz sahibi, karşılaştıkları meydan okumalara karşı güçlü ve donanımlı olmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

TÜGVA, her alanda özgüven sahibi bir genç neslin hayalini kuranların, geçmiş tecrübeleri dikkate alarak harekete geçmek için en doğru zamanın şimdi olduğunu düşünenlerin vakfıdır. Geçmişimizi şanlı bir tarih, bizi biz yapan değerlere bağlı, geleceği inşa etme iddiası ve iradesi olan gençlerin, gönüllülük ve fedakarlık temelinde, kardeşlik içinde büyük hedeflere yürümelerini amaçlayan TÜGVA, bu amaç doğrultusunda ülke çapında ve uluslar arası ölçekte teşkilatlanma çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜGVA, karar mekanizmalarında gençlerin söz sahibi olduğu, çok yönlü eğitim faaliyetleri, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yürütmektedir. Mensuplarının araştıran, geliştiren, fikir, katma değer ve aksiyon üreten bireyler olmalarını hedefleyen vakfın temel gayelerinden biri de, bu çalışmaların, gençlerin kişisel gelişimleriyle sınırlı kalmayan ve sadece Türkiye’ye değil, tarihin bu ülkeye yüklediği misyon gereği tüm dünyaya seslenen çalışmalar olmasıdır.

Misyonu

Türkiye Gençlik Vakfı’nın misyonu, medeniyetimizin temel değerlerine ilişkin farkındalığın gençler arasında arttırılması ve gelenekten beslenen yeniliğin bu değerler eşliğinde harmanlanarak güçlü bir gelecek inşa edilmesi yolunda çalışmalar yapmaktır.

Vizyonu

Medeniyet idrakimizin taşıdığı öz ve bu özden üretilebilecek biçimlerin tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de karşımıza çıkacak sorulara cevap vermesi ve kadim sorunlara çözüm bulması mümkündür. Türkiye Gençlik Vakfı köklü bir medeniyet idraki ile yola çıkan gençlere katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

 

 

 

Türkiye Gençlik Vakfı Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert