​Tüketici Temsilcisi İklimden, Kadın Doktoru Tarihten…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Tüketici Temsilcisi İklimden, Kadın Doktoru Tarihten…
23.11.2017 09:20:21

 

​Tüketici Temsilcisi İklimden, Kadın Doktoru Tarihten…

Tüketici Hakları Derneği Temsilcisi Orman Endüstri Mühendisi Rasim KIRVELİ, Samsun Liman Hastanesini geçtiğimiz günlerde ziyaret etmiş.

Ziyaretin sebebi herhalde arkadaş, eş dost ziyareti.  Belki haberde tüketici haklarına dair bir açıklama vardır diye okuduk. Bir daha okuduk, bir daha…

Fakat bulamadık. Haberi zahmet edip yazmışlar bir de servis etmişler madem silmeyelim değerlendirmeye çalışalım;

Olay Samsun’da geçiyor. Onu anladık.

Bakın şöyle;

Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Alaaddin BALCI ve İş adamı Sebahattin BALCI ile görüşmeler yapan Rasim KIRVELİ şu açıklamalarda bulunmuş; “Bir dizi ziyaretler için Samsun ilimize gelmiş bulunmaktayım. Farklı illerdeki tüketici sorunlarını merak etmekteyim. Bunun için Samsun Liman Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Alaaddin Balcı bey ile görüşmelerde bulundum. Alaaddin Bey ile yaptığım görüşmeye istinaden, Bu ilde ılıman bir iklim hüküm sürer. 0°C’nin altında soğuk gün sayısı toplamı 20 günü geçmez. Sıcaklık -8, 1°C ile + 39°C arasında seyreder. Ilık hava, bol yağış ve gür yeşillik Samsun’un özelliğidir. Samsun ili, bitki örtüsü bakımından zengindir. Ovalar bağ, bahçe, çayır ve ekili alanlarla örtülüdür. Tüketicilerimiz, sağlığına çok dikkat etmelidir. Gribal enfeksiyon vb. hastalıklardan korunmaları için iklimlere aldanmamalı, sebze ve meyveler ile  beslenerek hastalıklardan korunabileceklerini söylemiştir.

Tüketicilerimiz, beslenmelerini kendi fiziki beden yapısına göre yaparlarsa, kontrollerini zamanında yaptırırlarsa, hazır besinlerden uzak dururlarsa vücudundaki değerlerde önemli oranda değişiklikler olacağını doktorumuzdan aldığım bilgilerle edinmiş bulunmaktayım. Bir diğer dikkatimi çeken konuda doktorumuzun belirttiği Samsun, Donör sayısı bakımından ilk sırada olduğudur. Herhangi bir nedenle organ yetmezliğine giren hastaların tüm dünyada geçerli ve sağlıklı tek tedavi yöntemi organ naklidir. Yeterli organ bağışı olmaması nedeniyle organ nakli olamayan hastalar kısa süre içerisinde organ yetmezliğine bağlı hayatlarını kaybetmektedirler.”

HAVADAN SUDAN TARİHTEN…

Samsun Liman Hastanesinde, Doktorumuz Op. Dr. Alaaddin BALCI’nın kendi uzmanlık alanı olan Kadın Hastalıkları ve doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak, menopoz ve osteoporozdan, riskli ve normal gebeliklerin takibine, jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisinden, tüp Bebek’e kadar pek çok alanda hizmet veriliyor.

İş adamı Sebahattin BALCI ile yaptığımız görüşme de ise: ‘’ Samsun ülkemizin ekonomisine önemli katma değer sağlayan Karadeniz’in incisi bir ilimizdir. Tarımın en önemli gelir kaynağı olduğu bir sahil ve liman şehridir. Samsun’un tarihi olaraksa ülkemizdeki yeri gerçekten çok farklıdır. Thermedon Çayı yöresinde kurdukları Themiskyra kentinde yaşadığı belirtilen amazonlar, Eflatun ve Socrates’in eserleri ile Homeros’un İlyada’sında da geçiyor. Anadolu’nun en eski uygarlıklarından olan Hititlerin günümüze kadar ulaşan tabletlerinde de bahsi geçen amazonlar, Samsun ve yöresinin tarihi ve kültürel değerlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Sizler Tüketici Hakları Dernekleri olarak, tüketici ve üreticilere karşı yapılan haksızlıkları önleme de insanları bilgilendirme de birer köprü görevi gördüğünüz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.‘’ dedi.

Rasim KIRVELİ, Tüketici Hakları Derneği Temsilcisi olarak, Samsun Liman Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Alaaddin BALCI ve İş Adamı  Sn. Sebahattin BALCI’ ya teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.

Haber bu kadar, tüketici hakları temsilcisinin ziyaretinden bir tüketici hakları haberi yapamadan ziyaret bitti.

Haberin ana fikrine gelince, bu da bizden; Lütfen eş dost ziyaretleriyle basını meşgul etmeyin..                           

Samsun organ bağışı tüketici hakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert