Türk gazeteciler İran'ın kontrolünde
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türk gazeteciler İran'ın kontrolünde
25.03.2012 17:37:33

 

Türk gazeteciler İran'ın kontrolünde

Suriye'deki gelişmeleri takip etmek üzere İdlib şehrinde kaybolan daha sonra da Suriye istihbarat örgütlerinin eline geçtiği anlaşılan iki Türk gazeteci Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un İran'ın kontrolünde olduğu öğrenildi.

İki haftadan bu yana serbest bırakılmaları için temaslar yürütülen Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un önceki gün Suriye'deki İran'a yakın güçlerin kontrolüne geçtiği öğrenildi. Suriye'de etkin olan İran güçlerinin iki Türk gazeteciyi Türkiye ile pazarlık konusu yapmaya başladığı belirtildi.

Rotahaber'in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre iki Türk gazetecinin Türkiye'de yaşayan İranlı rejim muhalifleriyle takas edilmeye çalışıldığı ifade ediliyor.

Başbakan Erdoğan'ın Güney Kore dönüşünde uğrayacağı Tahran'da bu konunun İran tarafından gündeme getirilmesi bekleniyor.

Suriye'deki İran güçlerinin Türk gazetecileri İran'a götürmedikleri, güvenli bir yerde tuttukları belirtiliyor. Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un sağlıklarının yerinde olduğu ve endişe verici herhangi bir durumun bulunmadığı öğrenildi.

Rotahaber
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER