Türk Kültürü Sporla Tanıtılacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türk Kültürü Sporla Tanıtılacak
27.03.2019 10:16:49

 

Türk Kültürü Sporla Tanıtılacak

Gülizar-Hasan Yılmaz Spor Lisesinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Programı kapsamında desteklediği “Sporla Buluşuyoruz” isimli projenin açılışı Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesinde gerçekleştirildi.

Proje açılışına İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cuma Arpacı, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe yaptığı açılış konuşmasında sporun bir mücadele gerektirdiği, hayatın da aynı zamanda bir mücadele olduğuna değinerek gelecek için gençlerimizin atalarını örnek alarak çok çalışmaları gerektiğini vurguladı.

Proje 3 ay sürecek olup, proje kapsamında İlkadım İlçesinde liselerde eğitim gören 15-18 yaş arası 40 genç Geleneksel Türk Okçuluğu, Geleneksel Matrak Türk Cenk Sanatı, Masa Tenisi ve Dart eğitimleri alacaklardır.

Proje koordinatörlüğünü Tarih Öğretmeni ve Canik Kavsi Geleneksel Türk Okçuluk Kulübü Başkanı Civan Çelik yürütmektedir. Civan Çelik, açılışta proje tanıtımını yaptı. Çelik, Atalarımızın büyük bir medeniyet kurarak, dünyayı adaletle yönettiğini bunu da bilim, spor, sanat olmak üzere her alanda çok çalışarak başardığını belirtti. Çelik, amaçlarının gençleri Türk Kültür ve Türk Sporu ile buluşturarak kendilerine örnek ve rol modeller oluşturmaları ve geleceğe yön vermeleri olduğunu anlattı.

Proje faaliyetleri arasında, sağlıklı yaşam yürüyüşleri, kişisel gelişim eğitimleri, Şehitlik ziyaretleri, müze ziyaretleri yapılacaktır. Projenin son etkinliği olarak Vezirköprü Kunduz Ormanlarında doğa yürüyüşleri ve doğa kampı, kanyon gezisi vb. etkinlikleri yapılacaktır. Proje ile Türk Tarihinin ve Türk Kültürünün genç nesiller arasında yaygınlaştırılması, gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulması, sağlıklı yaşam ve spor kültürü oluşturulması amaçlanmaktadır.

 

Gülizar-Hasan Yılmaz Spor Lisesi Sporla Buluşuyoruz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER