Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi’nden Afrin’de Görev Yapan Asker Ailelerine Psikolojik Destek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi’nden Afrin’de Görev Yapan Asker Ailelerine Psikolojik Destek
25.01.2018 10:59:18

 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi’nden Afrin’de Görev Yapan Asker Ailelerine Psikolojik Destek

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun şubesi, Afrin Operasyonuna katılan Samsunlu askerlerimizin ailelerine ihtiyaç halinde uzman psikolojik danışmanlarca ücretsiz psikolojik yardım çalışması başlattı.

Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde saat 17.00 itibariyle Suriye’ nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde, sınır güvenliğimiz ve komşu bölge halkının huzuru amaçlanarak ‘Zeytin Dalı Harekatı’ adıyla, bölgede konuşlanan terör örgütlerine yönelik bir operasyon başlatılmıştır. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi tarafından psiko-sosyal destek kapsamında operasyonda görev alan askerlerimizin kaygı ve stres etkisi yaşayan anne, baba, eş ve çocukları için Samsun İl merkezi ve tüm ilçelerinde bu hizmeti ulaştıracak gönüllü uzman psikolojik danışmanlardan oluşan psiko-sosyal destek ekibi derneğimiz bünyesinde kurulmuştur.

Konuyla ilgili olarak şube başkanı Oğuz ÖZAT,

‘Milletimizin huzuru için görev yapan kahraman Mehmetçiğin operasyon bölgesinden ekranlara yansıyan görüntü ve demeçlerinde tek kaygılarının aileleri olduğu ve onların üzülmemesi yönündeki ifadeleri bizler bu çalışmaya itmiştir. Onların ailesi, bizim de ailemizdir. Psikolojik danışma ve terapi, uzun soluklu ve profesyonel, ücretli bir hizmettir. Biz psikolojik danışmanlar olarak uzmanlık alanımız dahilinde ve mesleki ehliyet sınırlarımız içinde operasyonda görevli askerlerimizin ailelerine destek vermeyi, milletimiz karşısında bir sorumluluk ve görev olarak görüyoruz.

Ekibimiz, bölge halkımıza gerek şubemizde gerekse belirtecekleri adreste psikososyal müdahale kapsamında destek vermeye hazırdır.

Bu bağlamda ailelerimiz, aşağıdaki iletişim kanalları üzerinden ya da bizzat Türk PDR-Der Samsun şubesine saat 12.00-17.00 arasında uğrayarak psikolojik destek taleplerini arasında iletebilirler.’ Dedi.

İrtibat için Telefon: 0 533 151 7470 - 0 362 9992090 

Çiftlik Mahallesi Lise Caddesi N:32 B blok Kat:3 Daire:3 55060 İlkadım/Samsun

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Afrin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert