Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak; Paramedikler Haklarını Alamıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak; Paramedikler Haklarını Alamıyor
24.12.2016 11:41:49

 

Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak; Paramedikler Haklarını Alamıyor

​Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, “İnsanların yardıma muhtaç olduğu en zor zamanda, şifa uzatan eller olarak hayata tutunmalarını sağlayan paramedik çalışanlarımız ne yazık ki bu özverili çalışmanın karşılığını alamamaktadırlar” dedi.

Başkan Çakmak, “Acil sağlık hizmetlerinin sunumunda büyük bir özveri ile hizmet üreten Paramedik arkadaşlarımızın 22 Aralık Paramedikler günü kutlarım. Fakat maalesef bu arkadaşlarımız özverili çalışmalarının karşılığını alamamaktadırlar. Yemek ücretlerinin nakdi olarak ödenmesinin yasal zorunluluğa rağmen 9 ay gecikme ile başlaması ve öğün başına 8 TL gibi bir ücretin reva görülmesi sorunlarına nasıl şaşı bakıldığının bir göstergesidir.  Emeklerinin karşılığının ödenmesi mümkün olmayan paramediklerimize yapılan bu muamele kabul edilemezdir. Nitekim sendikamız birileri sus pus otururken buna kayıtsız kalmamış Danıştay’da da dava açarak konuyu mahkemeye taşımıştır” diye belirtti.

Başkan Çakmak, “Şiddet ve sıklıkla ambulans kazaları ile ilgili önleyici tedbirlerin alınmaması nedeniyle paramedik arkadaşlarımız hayatlarından endişe ederek hizmet sunmak zorunda kalmışlardır. Acil olarak nitelendirilen tüm kamu hizmetlerinin sunan itfaiye ve polis gibi kamu çalışanları görev esnasında hayatını kaybetmesi nedeniyle görev şehidi sayılırken 112 acil çalışanları ise bu değerlendirmenin dışında tutulmaktadır. Aileler mağdur edilmektedir. 112 İstasyonları ve ambulansların daha uygun nitelikte hizmet sunmaya müsait hale getirilmesi gerekmektedir. Türk Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle tüm paramediklerin 22 Aralık paramedikler gününü kutluyor, insanları hayatta tutmak için hizmet verirken şehit olan paramedik arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Paramedik Türk Sağlık-Sen 112 acil Erdoğan Çakmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert