Türk Silahlı Kuvvetleri Kırmızı Alarmda!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türk Silahlı Kuvvetleri Kırmızı Alarmda!
18.09.2017 14:33:42

 

Türk Silahlı Kuvvetleri Kırmızı Alarmda!

Savaş uçakları sınır boyu ve Kuzey Irak için teyakkuza geçti Turuncu alarm verilen hava üssünde izinler geçici olarak kapatıldı. Terör örgütlerinin kış yapılanmasına darbe için turuncu alarm verildi İHA’lar tespit edecek, savaş uçakları vuracak.

TSKDA TURUNCU ALARM!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK ve DEAŞ'ın kış yapılanması hazırlıklarına müsaade etmemek için sınıra yakın hava üslerinde turuncu alarma geçti.

SAVAŞ UÇAKLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KIŞ YAPILANMASINA İZİN VERMEMEK İÇİN TEYAKKUZA GEÇTİ

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nde konuşlu bulunan savaş uçakları Kuzey Irak ve Suriye kuzeyinde bulunan terör örgütlerinin kış yapılanmasına izin vermemek için teyakkuza geçti. 24 saat esasına göre sınır hattı ve Kuzey Irak'taki kamplardan görüntü elde eden İnsansız Hava Araçları'nın (İHA) belirlediği noktalara anında müdahale etmek üzere savaş uçakları hazır bekletiliyor. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Kuzey Irak ve Suriye kuzeyinde bulunan PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin hareketliliğinin İHA'lar tarafından sürekli kontrol altında tutulduğu ve Türkiye sınırına kaymalara karşı anında savaş uçaklarının devreye girdiği bildirildi. Böylelikle terör örgütlerinin kış yapılanması için Türkiye sınırına girişlerine izin verilmediği belirtildi.

İZİNLER GEÇİCİ OLARAK KALDIRILDI

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nde teyakkuzdan dolayı izinlerin geçici olarak iptal edildiği bildirildi. 24 saat esasına göre uçaklar hazır bekletilirken, geceleri ise savaş uçağının sabaha kadar nöbetçi kaldığı belirtildi. Turuncu alarmın verildiği üsse Türkiye'nin değişik üslerinden 20 takviye savaş uçağının da istendiği belirtildi.

takvim

 

.

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK DEAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert