TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım: 16 Yıldır Bir Eğitim Sistemi Oturtulamaz mıydı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım: 16 Yıldır Bir Eğitim Sistemi Oturtulamaz mıydı!
05.10.2017 13:47:29

 

TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım: 16 Yıldır Bir Eğitim Sistemi Oturtulamaz mıydı!

Kısa adı TÜRKAV olan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım Ülkücülük anlayışlarını, Türkiye’nin Eğitim sistemini ve işsizlik ve istihdam konularında Akasyamhaber’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TÜRKAV NE İÇİN KİM TARAFINDAN KURULDU

TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım TÜRKAV’ın nasıl ve ne amaç uğruna kurulduğunu “1989 yılında Başbuğ Alparslan Türkeş’in kurdurduğu kamuda çalışan ülkücülerin toplandığı bir vakıf olarak hizmet vermektedir. Amacımız ülkücü ve milliyetçi görüşü öncelikle kamudakilere sonrada halka anlatabilmek olup bu dünya görüşünü ülke yönetimine hâkim olabilmesini sağlamak. Bizlerde kanunlar çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Faaliyetlerimizin birçoğu kültürel alanlarda yer alıp kamudaki ülkücülerin toplandığı yegâne yer TÜRKAV’dır ” sözleriyle açıkladı.

ÜLKÜCÜ HİZMET ANLAYIŞI

Ülkücü anlayışı en iyi bir şekilde temsil ederek ve Ülkücü hareketin iyi anlaşılması için örnek bir tanıtım faaliyeti ortaya koyduklarını ve bunda da başarılı olduklarını belirten Muharrem Yıldırım, “ Zaman zaman ülkücü camianın dışında bizleri tanıyan düşüncelerimize vakıf olan kişiler, ‘biz bu düşünceleri böyle bilmiyorduk, bizlere Hep başka türlü anlatıldı’ sözleri ile karşılaşıyoruz. Amacımız ülkücü vatanperver insanların, bu ülkenin faaliyetlerinin her zerresinde bulunabilmeleri. Bunu başarabildiğimizde ülkemize hizmet etmiş sayılacağız. Bu yüzden TÜRKAV’ın düşüncelerini hayatın içerisinde yer alması ve tanıtılması bizler için önemli” diye belirtti.

KİMSEDEN DESTEK ALMIYORUZ

Samsun TÜRKAV vakfının 350 üyesi olduğunu ifade eden Yıldırım, “Bu tür vakıfların her zaman aktif ve pasif üyeleri vardır, üyelerimiz çok fazla aktif değil. Bunun sebebi de her faaliyetin bir külfet olması. Ekonomik olarak zayıf kuruluşlarız. Dışarıdan destek de almadığımız için kendi döner sermayemizi kendimiz sağlıyoruz.  Bu nedenle faaliyetlerin artışı noktasında çok fazla masraf yapamıyoruz. Bu ülkede ekonominin durumu ortada maddi olanaklarımızın kısıtlı olması nedeniyle aktif üye sayımız kısıtlı” dedi.

İSTİHDAM KİMSENİN TEKELİNDE OLMAMALI

Mevcut hükümetin istihdamı tekelde tuttuğunu da sözlerine ekleyen TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım, “Aldığımız duyumlar ve iddialar o denli büyük ki, özel sektörün hizmetli alımını, temizlikçisini bile AK Parti İl Başkanlığından gelecek olan isim listesi belirlediği yönde. Adeta istihdamı tek elinde bir tek bize destek verirseniz biz sizi işe ve ekmeğe ulaştırırız gibi bir algı var. Bu çok yanlış ne yani sizden olmayana ekmek yeme hakkı yok mu? diye insan soruyor. Bu noktada iktidar partisini eleştiriyoruz da. Sizden olmayan, sizinle aynı görüşü taşımayan bu ülkenin evladı değil mi! Bizim yanlış dediğimiz vatandaşa anlatmak istediğimiz de bu. Bir hastanenin özel temizlik şirketi firmasının sahibi akrabanız dahi olsa, hadi koyun oraya bir kişiyi koyabiliyor musunuz? Niye oranın işe alınacak isim listesi belirli yerlerden gidiyor. İnsanlar ikiyüzlülüğe itiliyor. İhtiyacınız var işe mecbursunuz da ekmek paranızı kazanmaya ama size o kapıyı açacak kişiler ile de aynı fikri ve politikaya sahip değilsiniz, mecbur kişiliğinizden ödün veriyorsunuz. Ve çok fazla kişinin ihtiyaç ve mecburiyetleri karşılığında böyle bir duruma düştüğünü görüyoruz. Şunu da inkâr etmemek gerekli ki işe giren insan minnet duygusundan onu işe yerleştirenlere oy veriyor buda bir gerçek” şeklinde konuştu.

YANLIŞ EĞİTİM SİSTEMİ

“16 yıldır bir eğitim sistemini oturtamaz mı bir insan” sözleriyle hükümetin eğitim sistemini de eleştiren Muharrem Yıldırım, “Biz TÜRKAV olarak raporumuzu verdik, eğitimde yapılacak olan değişmesi gerekenleri ilettik. Çocuklarımıza yönlendirme eğitim yapılması şart. İlkokul 1. Sınıfta çocuğu aldıktan sonra bir dosya oluşturacak ve ilkokul bitene kadar bu çocuğa bilimsel testler var bu testlere tabi tutacak bunun sonrasında çocuğun ilgi beceri ve yeteneğine göre o çocuğu ileriki evre eğitime yönlendireceksiniz. Düz ve İmam hatip lisesi gibi bir lise olamaz, bu çocukları becerilerine göre meslek lisesine yönlendireceksiniz. Bunları biz teklif ettiğimiz için mi bizleri dinlemiyorlar anlamıyoruz. İmam hatip lisesinde bir çocuk 12 sene okudu peki mezun olunca bu çocuk ne olacak. Bu çocuk mezun olduktan sonra İŞKUR’a gittiğini düşünün, yetkili soruyor ne iş yapabilirsiniz? Ne diyecek bu kişi hiç bir şey. 12 yıl eğitim verdiğiniz bu çocuğu başka hiçbir alanda yetiştirmediniz beceri eklemediniz. Böyle bir şey olabilir mi! Biz bunları yıllardır söyledik hala da söylüyoruz. 16 yılda eğitimin geldiği başarısızlık ortada. Her gelen farklı bir düzen işletiyor çocukların beyinleri yapboz tahtasına döndü” dedi.

BU NEDENLE HEP “YANILIYORSUNUZ”

“Kamuda memurlar en son uygulanan memur maaşlarının beklenenin çok altında alınmasıyla umduğunu bulamadı” diye devam eden Yıldırım sözlerini “ Bürokraside maalesef kimse liyakate bakmıyor, torpile bakıyor. Dolayısıyla torpil ile belirli yerlere gelen memurların her şeyi biz biliriz biz yaparız diye bir tür hava atma mantığı yürüttüklerinden bugün geldikleri nokta itibariyle ters çeviriyorlar. Bugün çalışma arkadaşlarınla danışma yapmazsan, istişare yapmazsan, bugün verdiğin kararın yanlış olduğunu anlar ertesi gün yanıldık yanlış açıkladık diye açıklamalarda bulunursunuz” diye tamamladı.

Haber: Gül Su GÜNDÜZ

Muharrem Yıldırım TÜRKAV Samsun eğitim sistemi AK Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert