Advert
TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım uyuşturucuyla mücadele yöntemini anlattı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım uyuşturucuyla mücadele yöntemini anlattı
09.10.2017 12:36:39

 

TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım uyuşturucuyla mücadele yöntemini anlattı

​TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım gençliğin hangi neden içerisinde uyuşturucu bataklığına düştüğünü ve buna karşı yapılmasını gerekenleri Akasyam Haber’e anlattı.

TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım, “Birileri uyuşturucuyu gizliden üretiyor, bunu Samsun’da mı yoksa başka bir yerde mi bilemiyoruz. Benim Mahallemde ki boş amaçsız yapacak bir işi olmayan gencimi buluyor önce onu bir şekilde uyuşturucuya alıştırıyor ardından da bu gencime bunun ticaretini yapmasını sağlatıyor. Nasıl olurda o kişiler benim mahallemde ki genci buluyor ve kirli işlerine alet edebiliyor. Bunu bu kişiler yapabiliyorsa neden benim polisim emniyetim bu kişileri bulamıyor engelleyemiyor” diye uyuşturucunun ne denli gençliğe yakın etrafımızda yer aldığını açıkladı.

İSTİHDAM YOKSUNLUĞU UYUŞTURUCUYA İTİYOR

Son zamanlarda yapılan araştırmalar ve duyumlara göre yapmış olduğu açıklamada Muharrem Yıldırım, “Türkiye’de alkol ve sigara satışı mümkün ve sürekli zam alıyor. Bu tür maddeler de bağımlılık yapıyor. Alkol ve sigara bağımlılığına alışkın bu kişiler bunların yüksek fiyatından sokaklarda neredeyse 3 liraya 5 liraya daha uygun bulunuyor diye bu maddelere alışanların olduğunu duyduk. Bu bağımlılık yapan maddelere gençlerin bulaşmasının asıl nedeni, Gücünün zirvesinde olan taşı sıksa suyunu çıkartacak zeki çevik gençlere istihdam yaratılmamasıdır. Yıllarca okuyup mezun olduktan sonra sudan çıkmış balık gibi sokaklarda kalmasına müsaade ederseniz. Onu İŞKUR kapılarında iş aramaya mecbur bırakır onun gücünden fikrinden yararlanmazsanız sonuç ortada. Amaçsız gayesiz gelecek endişesi taşıyan ve çoğunluğu bu yüzden bunalıma giren bu gençlik bağımlılık yaratan bu maddelere alışıyor ve birçoğu da bu bataklığın içerisinde kolay para anlayışına gidiyor” ifadelerine yer verdi.

EN YAKININIZ BİLE OLSA İHBAR EDİN

Bu uyuşturucu musallatıyla ülkesini milletini geleceğini düşünen herkes birlik olmalı diyen Yıldırım, “ Her vatandaş etrafında bildiği kim varsa bu maddeleri satan komşusu, arkadaşı, eşi, dostu ihbar etmeli ki daha fazla hayatların sönmesini engelleyelim. Ama devlette bu ihbar mekanizmasını düzenlemeli. İki gün sonra bu kişi serbest bırakıldığında beni sen ihbar etmişsin diyerek başka bir suç işlenmemeli. Yapılması gereken yeni düzenlemeler ile inanıyoruz ki bu maddelere karşı açılan savaşta çok yol katledebiliriz” diye söyledi.

SİVRİSİNEKLE UĞRAŞMAYIN BATAKLIĞI KURUTUN

Devlet artık uyuşturucu ile mücadele de sivrisinekler ile mücadeleden ziyade bu oluşan bataklığı kurutmalı diyen Muharrem Yıldırım, “Devlet uyuşturucuyla yıllardır mücadele ediyor neden hala bu ticareti yapanlara ulaşılamadı. Bu kişiler bilinmiyor mu? Yoksa bu ticareti yapan üst akıllara göz mü yumuluyor? Bu kadar uyuşturucu Samsun’a nasıl geliyor? Bunlar hala bir muamma olarak akıllara takılıyor. Emniyet, Devlet, Belediyeler her kim bunlarla sorumluysa neden başa çıkamıyor” diye akıllara takılan sorulara yanıt aradı.

YOLSUZLUK HAT SAFHADA PEKİ İSTİHDAM NEREDE

Belediyelerin sonuçta bir bütçesi var diye açıklayan Yıldırım, “ Neredeyse belediyelerin hepsine dayalı bir yolsuzluk iddiaları almış başını gidiyor. Neden bunca zamandır üretime ve istihdama dayalı bir yer yapılmadı. Ya da bilgilendirme ve beceri kazandırma vatandaşı istihdama hazırlayacak bir faaliyet yok.  Bir zamanlar insanlar Tekel, Azot, Bakır gibi fabrikalarda çalışarak emekli oluyordu. Peki şimdi ki gençlik nerede çalışacak ve nasıl emekli olacak birisi bunu söylesin.  Alışveriş merkezlerinden mi? Sen gençliğe tam kanının kaynadığı faydalanacağın zaman da bir kalıcı istihdam yaratmaz onu bir işe sahip çıkartamıyorsan,  o zaman bunun sorumlusu yönetimdir” şeklinde konuştu.

O İSİMLER İFŞA EDİLMELİ

Başkan Muharrem Yıldırım, “Aile çocuğunu iyi bir iş sahibi olsun diye okutuyor, büyütüyor, bir tane de yetmedi çocuğu atanamadı bir üniversite daha okutuyor. Bunlarda yetmedi lisansı doktorası ne kadar eğitim sistemi varsa uyguluyor. Sonuç ne İŞKUR kapısında ya da bir günübirlik geçici işlerle geçimini sağlamaya çalışan gelecek kaygısı taşıyan genç bir nesil. Hükümet burada eğitimin becerisinden bahsetmesin doğru ve bilinçli eğitim veremediğimiz, gençlerimizin fikirlerinden gücünden yararlanmadığımız için sınıfta kaldı. Gençlerimiz bu bunalımla beraber her türlü kötü yola düşmeye açık hale geliyor. Gençlerimizi uyuşturucu bataklığına çeken elbette ki baronlar var. Devlet bunları ifşa etsin saklamasın. Kimlerin bu işlerle uğraştığını vatandaşta bilirse çoluk çocuğunu mümkün olduğunca uzak tutar. Bu işlere destek veren ya da ticaretini yapan her kim varsa İfşa edilmeli ve herkes lanetlemeli” şeklinde düşüncelerini aktardı.

GELECEĞİMİZİ EĞİTİM KURTARACAK

Bizim çalışmalarımızda ve düşüncemizde de sözde değil özde vatanperver insanlarız diyen Muharrem Yıldırım, “ Bizler Türk İslam ülküsüne uygun yaşayan insanlarız.  Ne kadar insan bu anlayışa sahip olursa bu toplumumuz o kadar yukarılara gider.  Aziz Sancar’ında dediği gibi ‘son 500 yıldır bilime hiçbir şey katmadık. ‘Bilim adamı yetiştiren ülkeler arasında yapılan araştırmalara göre Türkiye en alt seviyelerde yer alıyor. Türkiye’de yeterli imkânı ve olanağı vermediğimiz için kendi bilim insanlarımızı da yurt dışına kaçmalarını sağlıyor sahip çıkamıyoruz.  Toplumda yer alan sorunların neredeyse tümünde eğitim yatıyor. Yeterli ve doğru eğitim veremediğimiz sürece bunların hiç birisi düzelmez” şeklinde eğitim sisteminin en başından itibaren değişmesini geleceğimize yön verecek gençlerimizi bataklıklardan kurtaracak bir düzenlemenin acilen yapılmasını istedi.

Haber: Gül Su GÜNDÜZ

TÜRKAV Samsun Muharrem Yıldırım Samsun uyuşturucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert