Türkeş’in manevi evladı İbrahim Ersöz Başbuğum Vehbi Koç’u sevmezdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türkeş’in manevi evladı İbrahim Ersöz Başbuğum Vehbi Koç’u sevmezdi!
16.02.2018 13:41:07

 

Türkeş’in manevi evladı İbrahim Ersöz Başbuğum Vehbi Koç’u sevmezdi!

Rahmetli Alparslan Türkeş’in “manevi evladım” dediği ve son günlerini birlikte geçirdiği bilinen İbrahim Ersöz, Vehbi Koç ile Başbuğ arasında olan, fakat fazla su yüzüne fazla çıkmayan ilişkilerin perde arkasını anlattı.

Alparslan Türkeş’in, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunan işadamlarına özel bir değer verdiğini belirten İbrahim Ersöz, “Rahmetli Türkeş, işadamlarına, özellikle de sanayicilere büyük değer verirdi. Türkiye gibi ülkelerde sanayiciliğin kolay olmadığını anlatırdı” dedi. Türkeş’in manevi evladı olarak bilinen Ersöz, Vehbi Koç ile ilgili önemli bir ayrıntıyı paylaştı.

İbrahim Ersöz şunları anlattı:

“Rahmetli Başbuğum için sanayicilerin yeri çok ayrı idi. Hepsi ile iyi ilişkiler içinde bulunmayı isterdi. Bu açıdan Vehbi Koç ile de kötü bir ilişkisi yoktu. Ama onu sevmediğini her fırsatta belli ederdi.

Sevmemesi ise kişisel sebeplere bağlı değildi. Başbuğ, nüfus planlamasına hep karşı çıktı. Türkiye’nin her açıdan güçlü olmasını isterdi. Bu güce nüfus da dahil idi. Onun nüfus planlaması politikalarına hep karşı çıktı. Vehbi Koç’un nüfus planlaması politikalarını teşvik etmesini, bunun finansörlüğünü yapmasını hiç affetmedi.

Bugün görüyoruz ki nüfus planlaması, Batı’nın Türkiye’nin önünü dizginlemek için kurulmuş bir tuzak. Vehbi Koç’un bu tuzağa alet olmasını Başbuğ bir türlü içine sindiremezdi.”

​Alparslan Türkeş İbrahim Ersöz Vehbi Koç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER