“Türkiye’yi karşısına alan kaybeder”
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
“Türkiye’yi karşısına alan kaybeder”
07.05.2012 16:32:38

 

“Türkiye’yi karşısına alan kaybeder”

AK Parti Samsun İl Başkanı Çetinkaya; “Türkiye’yi karşısına alan, kısa vadeli kazanımlar uğruna Türkiye ile uğraşmayı ilke edinen ülkeler ve yöneticileri kaybetmeye mahkumdur” dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya Asarcık İlçesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce, İlçe Başkanı Hami Karakaş, teşkilat mensupları ve partililerle bir araya geldi.
Partililerle birlikte İlçe Başkanlığı’na geçen Çetinkaya burada yaptığı konuşmada, hem iç siyaset hem de dış siyasetle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM
Yaklaşan İl Kongresi’nde Genel Merkez tarafından alınan tavsiye kararının gayet anlaşılır ve net olduğunu belirten Çetinkaya, kararın bu yönde tecelli etmesi adına kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini belirterek; “Burada Asarcıklı kardeşlerimle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, İl Kongresi ile ilgili yapılan temayül yoklamalarında şahsıma göstermiş olduğunuz teveccühten ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.
Kongreyi hiçbir zaman bir amaç, bir sonuç olarak değerlendirmediklerini ve daha çok kongre sonrasındaki teşkilat çalışmalarına odaklandıklarını belirten Çetinkaya; “Biz, kongre sonrasında başlatacağımız hummalı çalışmayı daha çok önemsiyoruz. Çünkü, yaklaşan bir yerel seçimler var. Ve AK Parti’nin bu seçimlerde de hedefleri çok büyük. Bütün belediyeleri almak gibi bir hedef koyduk ortaya. Ve bunu birlikte başaracağız inşallah.
 
BÜTÜN BELEDİYELER AK PARTİLİ OLACAK
Bu seçimlerde Asarcık’ta yaşayan, Asarcık’ın en uzak köyünde yaşayan her vatandaşımız, her seçmenimiz, hem Asarcık Belediyesi için oy kullanacak, hem de şimdiki adıyla Büyükşehir Belediyesi için oy kullanacak. Ve Büyükşehirlerin ismi Bütünşehir olarak değiştirilecek. Kapsamı da ilin geneline, ilin tamamına kadar genişletilecek. O yüzden daha çok çalışmak ve her vatandaşla yüz yüze görüşmek durumundayız. Oy oranımızı daha ada artırmak ve bütün belediyeleri AK Partili yapmak amacındayız. Bunu başaracağız. Çünkü biz toplumun büyük bir kesimini kucaklayan ve onların desteğini arkasına alan büyük bir partiyiz. Çok güçlü bir aileyiz.” diye konuştu.
 
TÜRKİYE İLE UĞRAŞAN KAYBETMEYE MAHKUM
Dış politika ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Çetinkaya, Ermeni soykırımı yoktur demenin suç sayılmasını öngören yasanın Fransız Parlamentosu’nda kabul edildiği dönemde, ‘Sarkozy son kozlarını oynuyor’ dediğini hatırlattı ve gelinen süreçte bu öngörüsünün gerçekleştiğinin görüldüğünü belirterek ‘Türkiye’yi karşısına alan, kısa vadeli kazanımlar uğruna Türkiye ile uğraşmayı ilke edinen ülkelerin ve yöneticilerinin kaybetmeye mahkum olduklarını kaydetti.
Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası Fransa’nın normalleşme adına adımlar atacağını beklediğini ifade eden Çetinkaya, “Dünyanın, gerek ekonomik açıdan gerekse bulunduğu konum itibariyle kritik önemi açısından parmakla gösterilen bir ülkesi haline gelen Türkiye Cumhuriyeti, 2023 hedeflerine hızla yaklaşıyor. Yakın zamanda hepimiz müşahade edeceğiz ki, saygınlığımız ve itibarımız daha da artacak. Ve bunu birlikte başarmanın gururunu her geçen gün daha yoğun yaşayacağız. AK Parti sadece ülke içindeki problemleri ortadan kaldırmakla kalmıyor, dünyada da söz sahibi ülke olarak dengeleri yerinden oynatıyor, yeniden kuruyor.” şeklinde konuştu.
 
Çetinkaya’nın Asarcık ziyaretine İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra, eski yeni siyasetçi ve çok sayıda vatandaş da katıldı.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert