Tuzla Bölgesi için Kürtaj Hizmeti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tuzla Bölgesi için Kürtaj Hizmeti
14.03.2019 20:14:15

 

Tuzla Bölgesi için Kürtaj Hizmeti

Beklenmeyen hamilelik, kadınlar için büyük dert olmakta ve bu sebepten ötürü kürtaj hizmetinden faydalanmak istenmektedir.

Tuzla ve çevresinde hizmet vermekte olan Op. Dr. Hıdır Özbey'in kliniği Kartal'dadır.

Bekar olan kadınlar; 18 yaşına erişmişse, 10. haftaya kadar tuzla kürtaj hizmetinden faydalanabilmektedir. Evli olan kadınlar içinse eş onayı gerekmektedir. Rahim ağzı genel anestezi veya lokal anestezi ile uyuşturularak kürtaj yapılmaktadır. Her kadına kürtaj yapmadan önce kan pıhtılaşması ile ilgili bazı testler uygulanmaktadır.

Yapılan testler sonucunda herhangi bir kan uyuşmazlığı fark edilirse, koruyucu iğne yapılır. Yaklaşık 10 dakika süren kürtaj işlemi sonucunda hasta, aynı gün içerisinde evine taburcu edilmektedir.

Modern tıp araç gereçleri kullanılarak yapılan kürtaj, rahimde hasar oluşumunu da en aza indirgemektedir. Kürtaj sona erdikten ve aradan zaman geçtikten sonra hasta herhangi bir ağrı veya sızı hissetmemektedir. Kimi kadınlar görülen hafif ağrılar için ağrı kesici verilmektedir. Anne hayatını tehlikeye atacak herhangi bir cerrahi işlem yapılmamaktadır. Kürtaj sanıldığı kadar riskli olmadığı gibi kolay bir şekilde olmaktadır. Kadın doğum kürtaj ile ilgili sorunlarınız için kartal kürtaj kliniğimizi arayabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert