TYP Personeli Hastanelerde Kadrolu Çalışmak İstiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TYP Personeli Hastanelerde Kadrolu Çalışmak İstiyor!
02.04.2020 14:23:10

 

TYP Personeli Hastanelerde Kadrolu Çalışmak İstiyor!

İŞKUR kanalıyla okullarda çalışan Toplum Yararına çalışan personel okullar kapandıktan sonra hastanelere gönderilmeye başlanmıştı.

Milli Eğitim Müdürlüklerinde Çalışan TYP Kapsamındaki personel İŞKUR üzerinden sözleşmeli olarak okullarda çalışılıyorlardı.

İŞKUR bünyesinde 9 ay süreli çalışan ve sonrasında işsiz kalan personeller okullar Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatıldığı için hastanelerde görevlendirilmeye başlanılmıştı.

TYP çalışanları, hastanelerde çalışmanın risklerine rağmen bu görevi yapmaktan onu ve guru duyduklarını belirterek, Sağlık Bakanlığından İŞKUR üzerinden alınacak sağlık personeli kadrosunda kendilerine öncelik verilmesini istiyor.

Milli Eğitim Müdürlükleri TYP İŞKUR TYP Personeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali     0000-00-00 İnşallah olur
Yasar     0000-00-00 Ben bu yannistan dönüleceğine inaniyorun
Yilmaz     0000-00-00 Haklısınız kardeşim millet hastanelerden kaciyo siz bu ortamda en az hekimler kadar sizde riks altındasınız ve 3 ay sonra sizi işinize son diyip kovacaklar eğer işçi alınacak sizi neden almıyorlar eğer sizi almasa ne diyim bu riklı ortamda sızın hakkınız ben verileceğine inanıyorum vermaseler büyük nobalda kalırlar yazık olur yazık yazik
GALERİLER
Advert