TyranDesign’dan Özel Tasarım Erkek Kolye Modelleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TyranDesign’dan Özel Tasarım Erkek Kolye Modelleri
13.08.2018 18:12:29

 

TyranDesign’dan Özel Tasarım Erkek Kolye Modelleri

Kolyeler hem kadınlar hem de erkekler için kombinlerinin önemli parçalarıdır.

Kolyeler hem kadınlar hem de erkekler için kombinlerinin önemli parçalarıdır. Aksesuar kullanımında en çok tercih edilenlerden birisidir. Hem anlamları hem de biçimsel yapıları itibari ile özel aksesuarlardır.

Kolye her iki cinse de hitap etmesine rağmen takı tasarım dünyasında kadın kolyeleri daha çok rağbet görür. Tyran Design ise bu noktadaki eksikliği görmüş ve koleksiyonlarında hem kadınlara hem de erkeklere özel kolyeler tasarımlarına yer vermiş.

Tyran özel tasarım erkek kolye modelleri ortaçağ savaş aletlerini kolyenin merkezinde kullanmayı sıklıkla tercih ediyor. Savaş aleti metaforu üzerinde tinsel ögelerle oynamalar yapan Tyran, bunları ortaçağın kanlı sahnelerinden çıkarıp modernitenin çizgisinde bir araya getirilmiş takılara dönüştürüyor..Ortaçağ şövalye ruhuna sahip mücevheratlar ortaya koyuyor. Maskülen havasıyla dikkat çekicigörünüme sahipler!

Kanatlı Kalkan Harf Kolye

Kalkan tarih boyunca insanlara çeşitli amaçlarla hizmet etmiş.Kötü ruhlardan, olumsuz durumlardan ve ortaçağda şövalyelerin kendilerini darbelere karşı korumak için kullanılmış. Daha çok bir koruyucu diyebiliriz.

Tyran’ın harf kolyesinde ise merkezde kalkan yer alıyor. Kalkanın kenarlarından yükselen kanatları görüyoruz. Kanatlar, göğe yükselişi temsil eder. Kalkanın ortasına ise kolyeyi kişiselleştirmenize olanak sağlayan istediğiniz harfi yerleştirebilirsiniz.

Tyran aksesuarlarınızın sizin ruhunuza ait olmasını, onları tarzınızla harmanlamanızı amaçlıyor. Tyran’ın kanatlı kalkan harf kolyesi ile, kolyeyi kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Tyran’ın erkekler için tasarladığı bu erkek kolye modeli, 925 ayar gümüşten imal edilmiş. Kanatlar ve kalkan rose renkte. Kanatların ve kalkanın ucunda barok tarzı işlemeler mevcut. Kalkanı çerçeveleyen siyah zirconium taşla, kalkan sembolü belirginleştirilmiş.

Kurukafa Balta Kolye

 

Bu kolye Tyran’ın yeni Balta Koleksiyonu’ndan bir parça! Tyran Balta koleksiyonunda Michelangelo’nun eserlerinden faydalanmış. TheCreation of Adam freskindeki Tanrı & İnsan kavramına,tasarımlarında göndermeler yapıyor.

Çift taraflı balta eski Girit sembollerindendir. Eski Yunan mitolojisinde evreni yaratan, ilk piramidi açan tanrı olduğu varsayılan Ares-Dionisos’un silahı da baltaydı.

Balta, çoğu uygarlıkta ölümü çağrıştırdığı için mezarlarda süsleme olarak kullanılmış.

Tyran; tasarımında baltanın bir ucunun ölümü, bir ucunun ise yaşamı çağrıştırmasını hedefliyor. Baltanın merkezinde bulunun kurukafa ise yaşamla ölüm arasındaki bilinç köprüsü.

Tyran Design tasarımlarında geçmişten gelen ögeleri; felsefe, mitoloji, ve tarihle harmanlıyor. Tasarımlarını tarihsel bir düzleme oturtarak onlara farklı kimlikler ve karakteristik duygular aşılıyor.

Tyran’ın erkekler için tasarladığı kurukafa balta kolyesinde 925 ayar gümüş kullanılmış. Baltanın kendisi rose, kurukafa ise siyah renkte.

Barok Desenli Lacivert Mineli Kalkan Kolye

Antik Yunan’da barış, bilgelik ve zeka tanrıçası olan, Roma’da Minevra olarak anılan Athena’nın en önemli atribülerinden birisi kalkandı.

Ortaçağda ise daha çok şövalyelerin kendilerini saldırılara karşı korumak için kullandığı bir savaş aletiydi kalkan.

Kalkanın bu zengin tarihi ve mitolojik geçmişi, kendisini kolyenin merkezine oturtmayı başarmış gözüküyor.

Tyran Design, koleksiyonlarında barok tarzının en önemli üstatlarından olan Caravaggio’nun kendisinden ilham almış; hatta onun ‘David withtheHead of Goliath’ tablosunda,Davut’un kılıcına kanla yazılmış olan ‘HumilityKillsPride’ (Alçakgönül kibirden üstündür.) cümlesini markanın mottosu haline getirmiş. Tyran’ın barok tarzına olan bu yönelimi, kolyenin neden lacivert mine taşı üzerine ince el işçiliği ile barok tarzı işlemelere sahip olduğunu açıklıyor.

Mine tekniği pek çok alanda sıklıkla kullanılıyor.Özellikle takı tasarımında işlenilen madene daha canlı ve berrak bir görünüm kazandırmasıyla dikkat çekiyor.

Kolye 925 ayar gümüş kullanarak yapılmış. Merkezde konumlandırılan kalkan beyaz renkte, üzerine işlenen mine taşı ise lacivert renkte. Tüm tasarım erkek kolye modellerine buradan bakabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tim Novak     0000-00-00 Cool modellermiş
GALERİLER