Ücretsiz Maske Dağıtımı Başlıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ücretsiz Maske Dağıtımı Başlıyor!
06.04.2020 13:14:57

 

Ücretsiz Maske Dağıtımı Başlıyor!

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşlara ücretsiz olarak maske sağlanacak, kargo gönderimleri de PTT Kargo ile ücretsiz gerçekleştirilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının almış olduğu karar doğrultusunda https://giris.turkiye.gov.tr üzerinden kendiniz ve aile üyeleriniz için hiçbir ücret ödemeden maske temin edebileceksiniz.

Ücretsiz maske temini için, aile üyelerine ait bilgileri https://giris.turkiye.gov.tr adresindeki formda doldurmanız yeterli olacak.

Vatandaşlara her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Maskeleriniz, PTT Kargo ile ücretsiz olarak adresinize getirilecek.

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşlarımızın ücretsiz maske temininden yararlanamayacak.

T.C. kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecek.

Son Gelişme: PTT'nin sitesi çökünce maske başvuruları e-Devlet'e kaydırıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sağlık Bakanlığı PTT Kargo ePttAVM.com kargo ptt PTT Maske
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatan DAŞTAN     2020-04-06 Neremiz doğru ki...
vatandaş     2020-04-06 Ücretini aldıkları normal kargoyu teslim edemiyorlar bedavayı mı teslim edecekler, çok beklersiniz...Bu arada 65 yaş üstünün kolonya ve maskeleri ne zaman dağıtılacak, İmamoğluna "süt işi noldu" diye soranlara soruverin medya olarak...
GALERİLER
Advert