Ufka Yolculuk Yarışması Kaymakam Atlamaz’a Tanıtıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ufka Yolculuk Yarışması Kaymakam Atlamaz’a Tanıtıldı
06.01.2017 13:16:28

 

Ufka Yolculuk Yarışması Kaymakam Atlamaz’a Tanıtıldı

Türkiye’nin en büyük sivil organizasyonu olarak gerçekleştirilen yarışmalarından biri olan “Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması” İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz’a tanıtıldı.

Samsun Haber - İlkadım Belediyesinin destek verdiği Ufka Yolculuk yarışmasının detaylarının paylaşıldığı ziyarete Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Yardımcıları Yusuf Duysak, Mustafa Bayram, Murat Aras ve Kadir Ekiz katıldı.

Konuklarını Kaymakamlık makamında ağırlayan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Turan Atlamaz ziyareti gerçekleştiren Ufka Yolculuk İl Temsilcisi heyetine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Atlamaz, yapılan bu tür çalışmaları önemsediğini ve her türlü desteğe açık olduğunu ifade ederek her bireyin Kuran Kerim’in anlamıyla buluşması gerektiğini söyledi.

Samsun il temsilcisi yardımcısı Yusuf Duysak, konuşmasında yarışmanın teknik detaylarıyla ilgili bilgiler aktarırken, yurt içi ve yurt dışından yüzlerce sivil toplum kuruluşu ve binlerce gönüllünün organizasyonuyla uluslararası çapta düzenlenen yarışmanın Kur-an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformunun desteği ve Server Gençlik ve Spor Kulübü koordinatörlüğü ile düzenlendiğini söyledi.

Yarışma için katılımcı hedefinin 1 milyon kişi olduğunu söyleyen il temsilcisi yardımcısı Mustafa Bayram ise konuşmasında;

"Yola Çıkmak İsteyene, Yol Açık" temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen “Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışmasının” bu yılki konusu Kur’an-ı Kerim meali olacak.

Türkiye'nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan, yurt içinden ve dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışmaya bu yıl, Türkiye'den ve yurt dışından 7’den 70’e 1 milyon kişinin başvuru yapması hedefleniyor.” dedi.

Ayrıca Bayram, www.ufkayolculuk.com internet sitesinden detaylı bilginin görülebileceği ve başvuruların yapılabileceği yarışmanın A, B, C, D, E ve F kategorilerinin başvuruları 19 Şubat 2017’de, G ve H kategorisi başvuruları 24 Mart 2017’de sona ereceğini ve yarışmada A, B, C, D, E, F ve G kategorilerinin sınavları 26 Mart 2017’de, H kategorisinin ise 2 Nisan 2017’de gerçekleşeceğini söyledi.

 

​İlkadım Belediyesi Ufka Yolculuk yarışması Turan Atlamaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert