Ümmet yenikapı’da aksa için kıyamda!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ümmet yenikapı’da aksa için kıyamda!
27.07.2017 15:56:53

 

Ümmet yenikapı’da aksa için kıyamda!

​İsrail tarafından Doğu Kudüs'ün işgal edildiği 1967'den bu yana sürekli tehdit altında olan ilk kıblemiz Aksa, tahrif edilmiş Tevrat’a göre, Mescid- Aksa’nın yıkılması ve yerine Süleyman mabedinin yapılması gerektiği inancından dolayı farklı tarihlerde birçok defa saldırılara uğramış fakat bunların çoğu başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Son olarak, Mescid-i Aksa’nın girişine metal detektörlerin yerleştirilmesi ve giriş, çıkışlara engel olunması sebebiyle 50 yıl sonra Cuma namazı kılınamamıştır. Tepkiler üzerine metal detektörler kaldırmış fakat giriş çıkışlara kameralar yerleştirilmiştir. İşgalci İsrail, hala 50 yaşından küçüklerin girişini yasaklamakta ve el detektörleriyle arama yapmayı sürdürmektedir.

Mescid-i Aksa, esirdir, tutsaktır, zulüm ve işkence altındadır. Mescid-i Aksa, hüzünlüdür, ayrılık acısı çekmektedir, özlem duymaktadır. Mescid-i Aksa, Ümmet-i Muhammed’in kendisine koştuğu o aydınlık günleri beklemektedir.

1,6 Milyar Müslüman’ın onuru, şerefi, namusu ve haysiyeti 8,547 Milyon Yahudi tarafında çiğnenmektedir. Siyonist İsrail devleti bu cesareti ancak Müslümanların içerisinde bulunduğu zilletten, bölünmüşlük ve parçalanmışlıktan almaktadır. 1,6 Milyar Müslüman şuurlu bir şekilde hareket kabiliyetine sahip olabilseler Terör Devleti İsrail, Filistin topraklarında bunca zulmü ve katliamı yapabilir miydi? Eğer İslam âlemi yapması gerekeni yapıyor olsa, bu zulümler karşısında gereken refleksi gösterebiliyor olsa İşgalci İsrail Devleti, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya defalarca saldırı ve tecavüzlerde bulunabilir miydi?

Yıllardır yüreklerimizi parçalayan bu zulüm ve kötülüğün ebedi olamayacağı ve mutlaka ama mutlaka bu zulüm ve kötülüğün hüsrana uğrayacağına olan inancımız tamdır. Ancak, bu ebabilleri bekleyerek olacak şey değildir, ebabilleri beklemek yerine ebabiller olmak gerek.

Filistin davasını, Mescid-i Aksa sevdasını yüreğinde taşıyan, onun hüznünü, acısını yüreğinde ve sinesinde en şiddetli şekilde hisseden şuurlu Müslümanların artık tahammülü kalmamıştır. Artık şuurlu Müslümanların Filistin davasının edebiyatını yapmaktan öte gidemeyen liderlere değil Selahaddin Eyyubi’lere ihtiyacı vardır. Âlem-i İslam’ın umudu olan Türkiye, artık Terör Devleti İsrail’e karşı gereken refleksi göstermeli, yaptırım ve ambargoları uygulamalı, sağlam bir imanın, sağlam bir inancın, sağlam bir iradenin gerektirdiği filleri ortaya koymalıdır.

30 Temmuz 2017 Pazar günü, İslam âlemi için Yeni bir kapının aralanmasına vesile olabilir. Saadet Partisi’nin Yenikapı’da herhangi bir parti bayrak ve flaması kullanmadan düzenleyeceği ‘’Büyük Kudüs Mitingi’’nin beklenen ve özlenen ruhun yeniden dirilmesini tetikleyebileceğini umuyor, adaletsizliklere, haksızlıklara ve zulme tahammülü olmayan herkesin bu mitinge katılması gerektiğini düşünüyorum. Bu vesileyle millet olarak bir toparlanma ve silkelenme sürecine girmeli, sonrasında ise İslam âlemi olarak Siyonizm mikrobuyla mücadele de tek bir yumruk olmalıyız.

Son olarak aşk ile ifade edelim ki;

Kanımız aksa da kurtulacak El Aksa!

Ellerimiz, kollarımız bağlansa da kurtulacak El Aksa!

Ayaklarımıza prangalar vurulsa da kurtulacak El Aksa!

Çağın ebreheleri modern filleriyle karşımıza çıksalar da kurtulacak El Aksa!

Ahmet Mücahid Yıldız

Mescid-i Aksa İsrail
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert