ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu 28-30 Kasım'da OMÜ'de toplanıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu 28-30 Kasım'da OMÜ'de toplanıyor
28.11.2018 08:53:38

 

ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu 28-30 Kasım'da OMÜ'de toplanıyor

Biyoçeşitlilik temasıyla düzenlenen 2. Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu 28-30 Kasım 2018 tarihinde Samsun’da toplanacak.

DOKAP Üniversiteler Birliği (ÜNİ-DOKAP) 2018 Başkanlığını yürüten Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); “Biyoçeşitlilik” temalı “2. Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu”na ev sahipliği yapıyor.

ÜNİDOKAP üyesi üniversitelerin rektörlerinin de katılacağı sempozyum 28-30 Kasım 2018 tarihleri arasında OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Biyololojik çeşitlilik ana konusuyla düzenlenen sempozyumun temel hedefinde; yeni araştırmaları duyurmak, bilim insanları arasındaki iş birliğini arttırmak, sucul, karasal ve mikrobiyal biyoçeşitlilik konusunda farklı ülkelerden uzman araştırmacıları bilimsel camia ile buluşturmak var. Sempozyum bununla birlikte, lisansüstü öğrenciler ve doktora sonrası araştırmacılara biyoçeşitlilik ve ilgili diğer konularda çalışmalarını sunma imkânı sağlıyor.

Başkanlığını DOKAP Bölgesel Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Prof. Dr. Sait Bilgiç ve DOKAP Bölgesi Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce’nin yaptığı sempozyum; fen, çevre, ziraat ve sosyal bilimler tabanlı konu başlıklarından oluşuyor.

Bu başlıklar;

* Karasal ve Sucul Fauna ve Flora Çalışmaları

 * Biyoçeşitliliğin Korunması

 * İşgalci Türler

 * Endemizm ve Endemik Türler

 * Biyokaçakçılık ve Mücadele

 * İklim Değişikliği ve Ekosisteme Etkileri

 * Ekosistem İşleyişi ve Sürdürülebilirliği

 * Ekosistem Yönetimi ve Göç

 * Doğal Kaynak ve Havza Yönetimi

 * Gıda Güvenliği ve Biyoçeşitlilik

 * Şehir Ekolojisi / Ekokent

 * Ekosistem Rehabilitasyonu

 * Mikrobiyolojik Çeşitlilik

 * Genetik Islah

 * Metagenomik
Yurt dışından ve yurt içinden yoğun katılımın olacağı “2. Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu”nun davetli konuşmacıları arasında Prof. Dr. F. Güler EKMEKÇİ, İngiltere’den Prof. Dr. David BILTON, Prof. Dr. Michael GOODFELLOW, Prof. Dr. Hans-Peter KLENK , İspanya’dan Prof. Dr. Martha TRUJILLO, Slovenya’dan Asst. Prof. Dr. Andraž ČARNI, İtalya’dan Dr. Francesco COLLOCA, Yunanistan’dan Prof. Dr. Ioannis K. KALAVROUZIOTIS, Assist. Prof. Dr. Hrissi KARAPANAGIOTI, Bulgarsitan’dan Prof. Dr. Georgi M. DASKALOV yer alıyor.

DOKAP ÜNİDOKAP OMÜ Biyololojik çeşitlilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert