Üniversitedeki Kod Adı: "Gri Cemaatçiler"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Üniversitedeki Kod Adı:
03.12.2017 16:00:00

 

Üniversitedeki Kod Adı: "Gri Cemaatçiler"

“Bazı kuşlar, diğer kuşların davranışlarının aksine başka kuşların eskiden kurduğu yuvalara yumurtlar. Bir kuş vardır ki; adı “guguk kuşu"dur. Bu kuş, diğer kuşların yumurtalarını yuvadan atarak kendi yumurtalarını yuvaya koyar ve o kuşları adeta bir kuluçka makinası olarak kullanır.”

GRİLENDİRİLEN YARI CEMAATCİLER

Hiçbir Gri; AK Parti ile gerçek Kemalistlerin Cemaate karşı verdiği mücadele gibi bir savaşı veremez...

Kendilerini merkez olarak tanımlayan adaylara dikkat edin. Aslında onlar herkestir. Herkesten oy istemeleri de bundandır. Herkese eşit olmak iyi bir söylem olarak gözükse bile... adayları bir anda diyet hükümlüsüne dönüştürerek zamanla iş yapamaz hale getirir. Elini kolunu bağlar. Statüko içine giren "GRİ" sonrasında, cemaatle mücadele edemez; rezil olur.

Bakınız… cemaatle iş tutan CHP’nin hali ortada..

Bakınız…. Danışıklı dövüş içinde olan Çankaya Belediyesinin jön Başkanı...

Bakınız eli kolu bağlı Yenimahalle Belediye Başkanı.

Arkasında hiçbir ağababa, baron dayanağı olmayan ve üniversitedeki paralel yapı ve işbirlikçilerine oylarını tahvil ettirmeyen yeni yüzlü bir rektör, üniversitelerimizi geldiği noktadan düzlüğe çıkarmak için gereklidir.

“Yarı cemaatçi”  veta "cemaat yarısı"  en kötü paralelciden çok daha tehlikelidir. İlgili KHK'larda bu konuda da hüküm olmasına rağmen, Bürokrasi, açılan soruşturmalarda, bunu es geçmiş ve ihmal etmiştir.
Domuzu yaralı bırakmayın.. Mümkünse de yanlışlıkla, aldanarak Rektörlük makamı ile taçlandırmayınız.

Ön şart olarak; Cemaatçi cerahat ile mücadelede; hem özde hem sözde söylem kararlılığında olan, asgari olarak hayatında bir kere bile olsa, apartman yöneticiliği yapmış bir Rektör bile ; Üniversitelerimizi, cemaat batağından çıkarmada yeter de artar bile.... zaten bu da işin yüzde 70’ini başarmak demektir.

“O, bir gölgedir gerçek sanırsın” şarkısını sonrasında tüm üniversiteye koro halinde söyletmek gibi bir lüksü yaşatmaya hiçbir aklı başında olan hocanın hakkı da yoktur… haddi de değildir.

YÖK Başkanlığının, cemaatle mücadelede elinin kolunun bağlı olduğu maalesef kendi demeçleri ile basına yansımışken; Sayın Cumhurbaşkanımızın, ilk üç sıraya konacak Rektör belirleme aşaması da dahil, konuyu yakınen takip etmesi, ettirmesi ve gereken müdahaleyi anında yapması kaçınılmaz bir görevdir.

FETÖ ve akademik unsurları ile mücadelede sırtını Bylock’culara dayamış ve bunun dışında kurum içinde herhangi bir araştırma, iç soruşturma yapmayan,  tembel bu GRİ rektörlerden yakında Cumhurbaşkanı kurum içi ve dışı bir rapor isterse bazı ev ödevlerini yapmayan rektörlerin mahcup olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Hukuku “guguk” zannedenlere.

"Sizi görevden YÖK aldı... Bizim sizle sorunumuz
Yok.  Rektörlükle alakası yok"  diyen TRUVA atı yolcusu Rektörlere!

Tahir Çalgüner

Tahir Çalgüner YÖK FETÖ AK Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert