Üniversiteden kaydı silinenlere af geliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Üniversiteden kaydı silinenlere af geliyor!
01.05.2018 09:24:10

 

Üniversiteden kaydı silinenlere af geliyor!

Başbakan Binali Yıldırım, üniversitelerden kaydı silinen öğrencilere tekrar kayıt yaptırma ve eğitimini tamamlayıp diploma alma fırsatı vereceklerini belirtti.

Yıldırım, "Bunun istisnası ne? Teröre bulaşmışsa terörle irtibatı, iltisakı varsa bunlar bu haktan yararlanamayacak" dedi.

Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada üniversitelerden atılanlara af getirileceğini açıkladı.

ÜNİVERSİTELERDEN KAYDI SİLİNENLERE AF GELİYOR

Üniversitelerde okuyan 8 milyona yakın öğrenci olduğunu anlatan Yıldırım, bu öğrencilerin içinde eğitimine öğretimine devam edemeyen 500 bine yakın öğrenci bulunduğunu söyledi.

500 BİNE YAKIN ÖĞRENCİYE AF GELİYOR

Yıldırım, üniversiteyi 7 yılda bitirme mecburiyeti olduğunu hatırlatarak şöyle dedi:

"Bu öğrencilere bir kereliğine üniversitelerine, bölümlerine dönme imkanı veriyoruz. Kaydı silinen öğrencilere tekrar kayıt yaptırma ve eğitimini tamamlayıp diploma alma fırsatı veriyoruz. Bunun istisnası ne? Teröre bulaşmışsa, terörle irtibatı, iltisakı varsa bunlar bu haktan yararlanamayacak."

üniversite af Başbakan Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
doktora öğrencisi     2018-05-04 Sayın başbakanım 6 Nisan 2016 yılında çıkarılan lisansüstü yönetmeliği de değiştirilsin. doktoraya azami süre belirlenmesin ya da biraz daha süre arttırılsın. 12 yarı dönem hem çalışıp hem de doktora yapanlar için çok zor.
GALERİLER