Üniversiteliler Engellilerle Buluştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Üniversiteliler Engellilerle Buluştu
08.11.2017 09:15:59

 

Üniversiteliler Engellilerle Buluştu

Samsun Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri Güzel Sanatlar Kampüsü’nde gerçekleştirdikleri bir etkinlikle öğrencileri engelli bireylerle buluşturdu.

Samsun MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencilerinden Buket Şahin, Kader Uslu, Edanur Cantürk, Yrd. Doç. Dr. Nurhayat Yoloğlu, Öğr. Gör. Şadiye Nur Güleç ve Esma Gökmen’in koordinatörlüğünde 6 Kasım Pazartesi günü “Biz de Varız” adlı sosyal sorumluluk etkinliğini gerçekleştirdi. Engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinlik öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

“Biz de Varız”

“Biz de Varız” isimli etkinlikte Güzel Sanatlar Kampüsü’ndeki etkinlik alanında bir taraftan Atakum Belediyesi Yaşampark engelli üyelerinin yaptıkları resimler sergilenirken, diğer taraftan da boccia ve badminton oyunları oynandı. Aralarında milli sporcuların da olduğu oyunlarda Samsun MYO Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, Müdür Yardımcısı Taner Yıldız ve öğretim elemanları engelli sporculara eşlik etti.

Oyunların ardından Güzel Sanatlar Kampüsü konferans salonunda OMÜ Medico Sosyal Hizmetler Engelli birim sorumlusu ve Üniversite engelli öğrenci temsilcisi Ahmet Tayfur Arslan tarafından “Engelli bireylerin toplumda yaşadığı sıkıntıları” konu alan konuşması katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

​Samsun MYO OMÜ Atakum Belediyesi engelli sporcular
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert