Vali Kaymak: Bir İşi Ciddiyetle Ve Samimiyetle Yaptığınız Zaman Güzel Sonuçlar Elde Ediyorsunuz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vali Kaymak: Bir İşi Ciddiyetle Ve Samimiyetle Yaptığınız Zaman Güzel Sonuçlar Elde Ediyorsunuz
28.07.2018 08:39:05

 

Vali Kaymak: Bir İşi Ciddiyetle Ve Samimiyetle Yaptığınız Zaman Güzel Sonuçlar Elde Ediyorsunuz

Samsun Valisi Osman Kaymak, 3. Dönem ‘Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor’ projesinin kapanış ve 4. Dönem ‘Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor’ projesinin açılış törenine katıldı.

Kaymak, Genç İstihdamı Destekleme Projesi kapsamında Avrupa Birliği destekli olarak, İlkadım Belediyesi, Samsun Lokantacılar Tatlıcılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve İŞKUR iş birliği ile aşçı yardımcılığı, pastacı yardımcılığı, pide ustası ve servis elemanından oluşan, ‘Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor’ (MEMGE) projesinin kapanış ve açılış törenine katıldı.

Program Derebahçe Camii Müezzin-Kayyımı Numan Demirbaş Kur’an-ı Kerim tilaveti okuması ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ‘Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor’ projesinin açılış konuşmasını yapan Samsun Lokantacılar Tatlıcılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Balcı, “Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu güne kadar 201 öğrencimizi mezun ettik. İlkadım Belediyemizle imzaladığımız protokolle Mart ayı sonunda bu sayı 350 kursiyer olacaktır. Kursumuzu açmış olmanın ve öğrencilerimizin derslerini başarıyla tamamlamalarının gururunu yaşıyorum. Buradaki gençlerimize disiplinli olmayı, ahlaki değerlerimizi, örf ve geleneklerimizi mesleklerinin yanında öğretmeye çalıyoruz. Bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 Samsun Valisi Osman Kaymak burada yaptığı konuşmada, “Değerli arkadaşlar, İstihdam ve meslek eğitimi açısından açılan kursun çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Böylece gençlerimiz hem meslek öğreniyor hem de iş sahibi oluyorlar. Ben Samsun’a geleli bir yıl oldu.  Samsun’a ilk geldiğimde 2. Dönem ‘Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor’ projesinin açılışına katılmıştım. Orada da güzel şeyler söylenmişti.

Arkadaşlar ben şunu gördüm. Bir işi ciddiyetle ve samimiyetle yaptığınız zaman güzel sonuçlar elde ediyorsunuz. Burada da en büyük alkışı Samsun Lokantacılar Tatlıcılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Balcı Bey hak ediyor. Gerçekten İsmail Bey buraya yüreğini koydu. Kursa verilen emekleri marka haline getirdiğiniz zaman sonuç alıyorsunuz. Ben bu başarıda büyük emeği olan İsmail Bey’i kutluyor, tebrik ediyorum. Bu anlamda böyle projelerin genişleyerek her meslek dalında uygulanması gerekmekte. Bizler bu güzel kurs ortamlarında yetişen gençlerimizin sadece Samsun’da değil, Türkiye’nin her yerinde mesleklerini icra edebileceklerini biliyoruz.

Arkadaşlar, her zaman diyoruz. Samsun bir turizm kentidir. Bu anlamda da yemek sektörü çok önemlidir. Bu iş çok ciddiyet isteyen bir iştir. İnşallah kursiyerlerimiz buradan öğrendikleri ile daha lezzetli yemekler yaparak Samsun’u tanıtacak. Bu meslekte iş ve aş sahibi olacaklar. Ben kursa katılan tüm kursiyerleri ve mesleği öğreten hocalarımızı tebrik ediyorum. Sertifikalarınızın hayırlar getirmesini diliyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından eğitimini tamamlamış kursiyerlere, Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.

Samsun Valisi Osman Kaymak Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER