Vali Kaymak: Geleceğinden Emin Olan Gençliğin Yetişmesini Çok İstiyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vali Kaymak: Geleceğinden Emin Olan Gençliğin Yetişmesini Çok İstiyoruz!
21.02.2019 10:55:07

 

Vali Kaymak: Geleceğinden Emin Olan Gençliğin Yetişmesini Çok İstiyoruz!

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, Gençlik Merkezi üyesi gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 81 ilde organize ettiği 'Gençler Sabah Namazında Buluşuyor' etkinliği kapsamında sabah namazını Atakum Gençlik Merkezi üyesi gençlerimizle birlikte Atakum DSİ Camii'nde kılan Kaymak, namazın ardından ballı süt ikramında bulundu.

Daha sonra Atakum Gençlik Merkezi’ni ziyaret Samsun Valisi Osman Kaymak, gençlerle kahvaltıda bir araya gelerek sohbet etti.

Kahvaltıda sabah namazı buluşmalarının çok anlamlı olduğunu söyleyen Kaymak, katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum diyerek, “Genç olup da namaz kılmak namaza eda etmek çok anlamlı.  Bu genç yaşta uykunun tatlı zamanında kalkıp namaza gelmek çok anlamlı ve çok güzel bir davranış.

İnşallah bu davranışınız hayat boyu devam eder. Namazı vazife olduğu için kılayım da üzerimden vazife gitsin diye değil de sevmek ve severek kılmak çok önemli. Hz. Ali Efendimizi biliyorsunuz namaz kılarken arkadan hançerleyerek şehit ettiler. Hz. Ali namaz kılarken namazla bütünleşiyor, dünya işlerini unutuyordu. Cenabı Allah, Hz. Ali’nin namaz kılması gibi bizlere namaz kılmayı nasip etsin. Sabah namazına kalktığınız zaman gün bereketli oluyor ve çok güzel geçiyor. Ben öğrencilik yıllarımda sabah namazına kalkıp ondan sonra ders çalışırdım, çok faydasını gördüm." dedi.

Bu sabah buluşmaları inşallah hayatınızın bir parçası olur diyen Kaymak, "Gençler, Samsun önemli ve büyük bir kent. Samsun’da yaşamak çok güzel ama Samsun’u güzel kılan sizlersiniz. Biz geleceğinden emin olan gençliğin yetişmesini çok istiyoruz. Ülkemiz çok önemli safhalardan geçiyor. Ülkemizin her zaman düşmanları olmuştur. Kurtuluş Savaşı halen daha devam ediyor. Bu savaşa karşı sizler, inançlı ve imanlı bir şekilde gerçekten eğriyi ve doğruyu seçebilen, doğru analiz yapabilen, kendini yetiştirmiş gençlerle ancak bunların üstesinden gelebiliriz. O anlamda sizlerin şimdiden derslerinize çok iyi çalışmanız lazım. İnançlı ve imanlı bir genç, sınıfında örnek bir kişi olmak zorunda. İslam ahlakı çok önemli. Bizlerin ve ailelerinizin iftihar ettiği gençler olmanızı çok istiyoruz." şeklinde konuştu.

Gençlere, "Arkadaşlar, bazen iyi bir okul bitireyim, iyi bir işim olsun. Hayatı iyi bir iş, iyi bir eş, iyi bir araba ve iyi bir evden ibaret görmeyin. Hayat bunlardan çok daha farklı.

Hayatın anlamını çok daha iyi kavrarsanız iyi ve güzel bir yaşantınız olur. Biz dünyaya iyi bir iş, iyi bir araba ve iyi bir ev sahibi olmak için gelmedik, biz dünyaya Allah’ın rızasını kazanmak için geldik. Allah katında en kıymetli insan Allah’tan en çok korkan ve takva sahibi insandır. O anlamda bizim için Allah’ın takdiri önemli. Gerçek anlamda İslam-ı yaşarsak huzuru buluruz.” Şeklinde nasihatte bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak’ın programına Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve çok sayıda genç katıldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak Atakum Gençlik Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert