Vicdan Konvoyu Yarın Yola Çıkıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vicdan Konvoyu Yarın Yola Çıkıyor
05.03.2018 13:36:31

 

Vicdan Konvoyu Yarın Yola Çıkıyor

Suriye’de 7 yıldır devam eden savaşta hapsedilen, işkence ve kötü muamele gören kadınlara dikkat çekmek ve özgürlüklerini talep etmek için oluşturulan Uluslararası Vicdan Konvoyu, 6 Mart’ta (Yarın) İstanbul Yenikapı Miting Alanı’ndan yola çıkıyor.

Türkiye’deki kadınların öncülüğünde konvoya, 55 ülkeden farklı din, dil, ırk ve kültürlerden binlerce kadın katılacak. Katılımcılar arasında Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, akademisyen, hukukçu, medya mensubu, gazeteci, yazar, doktor, sanatçı, sporcu, siyasetçi, ev hanımı ve çalışan kadınlar bulunuyor. 

Yurt dışından ise Pakistan Milletvekili Munaza Hasan, Ukraynalı Doktor ve Milletvekili Olga Bogomolets, İskoçyalı Yazar - Gazeteci ve Kadın Hakları Aktivisti Yvonne Rıdley, İngiltere Newcastle Belediye Meclis Üyesi Ann Schofield, Katar Emiri Ailesinden Asia Waheed Alrabayah, Malay Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dato Sri Dr. Zaleha Kamaruddin, Mandela’nın Gelini Rayne Rose Mandela-Perry, İngiltere’den Ödüllü Komedyen Yazar ve Aktör Sajeela Kershi ve Bosna’dan Srebrenitsa Anneleri gibi önemli isimler dahil oluyor. 

Konvoya İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli illerinden kadınları taşıyan 200’e yakın otobüs ve çok sayıda araç katılacak.

Yenikapı Miting Alanı’nda saat 10:30’daki basın açıklamasının ardından yola çıkacak olan konvoyun daha sonraki durakları ise Kocaeli, Sakarya, Ankara, Adana olacak. Konvoy daha sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Hatay Fuar Alanı’ndan saat 10:30’da dünyaya seslenecek. 

Konvoyun yola çıkacağı yarınki basın açıklamasına katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz. 

Basın Açıklaması

Tarih: 6 Mart 2018 Salı

Saat: 10:30

Yer: İstanbul Yenikapı Miting Alanı

Uluslararası Vicdan Konvoyu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert