VM Medical Park Samsun Hastanesinden Tıp Eğitimine Katkı Sağlayacak Bir Hizmet
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
VM Medical Park Samsun Hastanesinden Tıp Eğitimine Katkı Sağlayacak Bir Hizmet
08.08.2017 15:03:19

 

VM Medical Park Samsun Hastanesinden Tıp Eğitimine Katkı Sağlayacak Bir Hizmet

VM Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Adem Dirican ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı- Bahçeşehir Ün. Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olan Doç.Dr.Şevket Özkaya’nın birlikte hazırladıkları “A Book about Cases of Chest Diseases” adlı kitabın basım ve dağıtıma hazır hale gelmesinin heyecanını yaşıyor.

 100’den fazla olgu ve 1000’e yakın radyolojik görünümün yer aldığı İngilizce basılan kitabın tüm doktorlara ve Tıp Eğitimi’ne katkıda bulunacağını belirten Başhekim Uzm.Dr.Adem Dirican; “Biz uzun tıp eğitimimiz boyunca aldığımız bilgi birikimini hastalarımıza şifa dağıtmak için kullanıyoruz. Bu bilgileri hem hastanın tanısında, hem de tedavisinde kullanmakla birlikte her  hastadan ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip oluyoruz. Bu bilgi birikimi ve tecrübeyi tıp dünyasıyla özellikle bizden sonra hastalarımızla ilgilenecek yeni nesil doktorlarımızla paylaşmak ; sadece hafızamızda kalmaması için arşivlemek ve yayınlamak ihtiyacını duyduk. Uzun uğraşlar ile 100’den fazla hastayı içeren bu arşivin ilk cildinin yayınlamasının gururunu yaşıyoruz” dedi.

Doç.Dr.Şevket  Özkaya ; “Her doktorun hayatı boyunca biriktirdiği bilgi ve tecrübeyi bu şekilde arşivlemesi ve paylaşmasının Türk Tıp Eğitimi’ne özellikle de yeni nesillere çok faydalı olacağını düşünüyoruz ve bu kitaba herkesin ulaşabilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Türk Tıp Eğitimi VM Medical Park Samsun Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert