VRF Sistemin Tarihçesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
VRF Sistemin Tarihçesi
27.08.2018 08:35:54

 

VRF Sistemin Tarihçesi

​Değişken soğutucu akışkan debi (VRF) sistemleri, 1980'lerin başında Japonya'da icat edilmiş ve Asya, Avrupa ve Avustralya'da yaygınlaşmıştır.

Son 5 ila 10 yıl içinde, VRF ayrıca ABD pazarına girmeye başladı. Bu teknoloji, geleneksel HVAC sistemlerine mükemmel bir alternatif sunuyor. VRF sistemleri, mevcut koşulların bu teknolojiyi daha yapıcı hale getirdiği sınıf ve ofis binalarındaki mevcut bina yenileme işlemlerinde yaygındır. Çoğu zaman, sahibi mevcut HVAC sistemini yükseltmekle ilgilenir ve geliştirilmiş enerji verimliliği ve artırılmış kontrol edilebilirlik arayışındadır. Bununla birlikte, bu teknoloji yeni inşaat projelerinde de kullanılmaktadır ve dikkate alınmalıdır. VRF sistem hakkında diğer tüm bilgiler için başvurabileceğiniz ilk adres ise Alyatek.

VRF Sitemin Özellikleri

Konut ve hafif ticari alanlar için kullanılan geleneksel merkezi klima sistemleri gibi, VRF HVAC sistemleri de dış mekan üniteleri ve iç mekan fan coil üniteleri kullanılarak hava soğutmalı ve soğutuculudur. Tüm mekana hava pompalayan büyük, gürültülü bir ünite yerine, bir VRF HVAC sistemi, tek bir sisteme tek tek kontrol edilebilen ve boruya bağlanabilen birkaç küçük hava işleme ünitesine sahiptir. Değişken soğutucu akışkan akışı veya VRF terimi, sistemin, bu küçük hava işleme elemanlarının her birine akan soğutucu akışkan miktarını kontrol etme kabiliyetini ifade eder. Bu sofistike yeni VRF HVAC teknolojisi sadece soğutmayı değil, aynı zamanda ısıyı ve hatta her ikisini de eş zamanlı olarak alandaki farklı alanlara sunabiliyor. Çoklu iç ünitelerin kullanımı, tek tek kontrol edilebilen bölgeler oluşturma yeteneği sağlar. Dahası, bu VRF HVAC sistemleri çok sessiz ve enerji tasarrufludur, çünkü değişken hızlı kompresör sadece mevcut koşullar için ihtiyaç duyulan kapasitede çalışır. VRF sistemi hakkında daha detaylı bilgiye ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VRF Sistemin Sunmuş Olduğu Avantajlar

VRF sistemi klimaların sunmuş olduğu avantajlardan bazıları; Tutarlı konfor, sessiz çalışma, enerji verimliliği, dar alanlar için mükemmel montaj esnekliği, aynı anda ısı ve soğutma, zonlu ısıtma ve soğutma, son teknoloji kontrolleri, daha az arıza / daha az arıza süresi. Sizde VRF sistem klimaların tüm avantajlarını öğrenmek için https://alyatek.com.tr/ adlı internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

VRF sistem Alyatek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER