Yaşlı Annenin Evlat Hasreti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yaşlı Annenin Evlat Hasreti
11.10.2018 10:18:16

 

Yaşlı Annenin Evlat Hasreti

19 yıldır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürlüğü'ne bağlı Bafra 75. Yıl Huzurevi'nde kalan 73 yaşındaki Fatma Gürel'in evlat hasreti son buldu.

19 yıldır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürlüğü’ne bağlı Bafra 75. Yıl Huzurevi'nde kalan 73 yaşındaki Fatma Güler engelli oğlu ile buluştu.

Bir süredir engelli oğlunun hasretini çeken yaşlı anne Fatma Güler, Bafra 75. Yıl Huzurevi Müdürlüğü yetkililerine engelli oğlunu çok özlediğini, gözünde tüttüğünü, sağlığında onu bir kere daha görmek istediğini söyledi. Evlat hasreti çeken yaşlı annenin çağrısına kayıtsız kalamayan Huzurevi yetkilileri, yaşlı anne Fatma Gürel'i huzurevinin imkânlarıyla Bafra İlçesi Harız Mahallesi'nde bir tanıdığın yanında ikamet eden engelli oğlu ile buluşturdu.

Elinde poşetler ile mahallede yürürken annesi ile karşılaşan engelli Satılmış, poşetlerini bırakıp annesine sarıldı. Yaşlı anne ile engelli oğlunun özlem dolu buluşması, huzurevi personelini ve buluşmaya tanıklık edenleri de duygulandırdı. Anne ve oğlu uzun süre sohbet edip dertleştiler. Anne Fatma Gürel engelli oğluna aldığı hediyeleri verdi.

Oğlunu bir kere daha görmenin mutluluğunu ve sevincini yaşayan yaşlı anne Fatma Güler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı'ya ve yetkililere teşekkür etti.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürü Tekin Balcı, “Bir anneyi en çok çocuğunun mutluluğu mutlu eder. 19 yıldır huzurevimizde kalan Fatma annemizi bugün çocuğu ile buluşturduk. Çocuğunu mutlu huzurlu görünce kendisi de mutlu oldu.  Bizler de kurum olarak onun bu mutluluğuna ortak olduk. Bizim derdimiz yaşlılarımızın yüzündeki tebessümü eksik etmemek. Bunun içinde maddi ve manevi olanaklarımızı sonuna kadar kullanıyoruz” diye konuştu.

Bafra 75. Yıl Huzurevi engelli Fatma Güler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert