Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, Yaza girerken hanımlara teknoloji diyeti tavsiyeleri verdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, Yaza girerken hanımlara teknoloji diyeti tavsiyeleri verdi!
09.05.2018 09:47:32

 

Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, Yaza girerken hanımlara teknoloji diyeti tavsiyeleri verdi!

Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, Batıköy Anneleri davetlisi olarak ‘Aile İçi İletişim ve Kontrollü Teknoloji Kullanımı’ başlıklı söyleşiye katıldı.

Batıköy Anneleri davetlisi olarak ‘Aile İçi İletişim ve Kontrollü Teknoloji Kullanımı’ konulu bir söyleşi yapan Davranış Bilimci, Yazar ve Konuşmacı Pınar Holt, hanımlara önemli bilgiler paylaştı.

Batıköy Anneleri kurucuları Deniz Tanyer, Gizem Özmen ve Sabiha Sarıgül’ün organize ettiği ve yaklaşık 100 hanımın katıldığı sabah kahvaltılı söyleşi, Savarona Restoranda gerçekleşti.

Hanımların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltılı söyleşi de Pınar Holt, ön basımı yapılan ‘HAYATA BAĞLAN’ adlı kitabından bahsederek hanımlara; ‘Bedenimizi disipline etmek için nasıl besin diyeti yapıyorsak, ruhumuzu da disipline edebilmek adına teknoloji diyeti yapmanın yaz aylarında bir fırsat olabileceğini’ bildirdi.

Teknoloji Diyeti Menüsü

Pınar Holt, ‘HAYATA BAĞLAN’ adlı kitabında yer alan ve kızıyla birlikte kendi hayatına da uyarladığı 14 maddeden oluşan ‘Teknoloji Diyeti Menüsü’ uygulamalarını Batıköy Anneleri ile paylaşmaktan mutluluk duyduğu nu bildirdi.

Pınar Holt sözlerine şu şekilde devam etti:

‘Etrafımız televizyon, bilgisayar, telefon, tabletlerle kuşatılmış durumda, kaçarımız yok! Bunu öncellikle bir kabullenelim. Ancak özellikle biz anneler, sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz için, çok farkında, çok uyanık, çok donanımlı ve bilgi sahibi olmalıyız ve bunun için de elimizden geldiğince çok bilgi araştırması yapmalı, okumalı ve katılabildiğimizce çok eğitime katılmalıyız!’

Çeşitli deney, eğlenceli oyunlar ve video gösterimiyle sona eren söyleşi ardından Pınar Holt, katılımcı annelerle hatıra fotoğrafları çektirip, kitabını imzaladı ve sohbet etti.

PINAR HOLT KİMDİR?

Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, İstanbul’da doğdu. 12 yaşında 1 kız çocuğu annesidir.

1997 -1999 yılları arasında İngiltere’de Dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye döndü.

2013 yılında California Janus Universitesi Davranış Bilimleri bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Halen Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü eğitimine devam etmektedir.

2013 yılından beri Türkiye ve Avrupa'da çeşitli gazete, haber sitesi, PDR ve Kadın Magazin dergilerinde Anne & Çocuk İlişkileri ve Çocuk & Ergen Gelişimi üzerine köşe yazıları yayınlanmaktadır.

2016-2017 yılında ‘Oyun ve Masal Terapisi’ eğitimiyle birlikte, The University of Warwick’ten ‘Bebek Zihin Gelişimi’ üzerine eğitimlerini tamamlayarak, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde annelerle buluşup ‘0-5 Yaş arası Bebek & Çocuk Gelişimi ve Davranışları’ üzerine seminerler vermektedir.

Bununla beraber Amerika’da bulunan Zur Institute’den ‘Childeren, Technology Addiction, Parenting and the Future’ ‘Çocuklar, Teknoloji Bağımlılığı, Ebeveynlik ve Gelecek...’ konulu eğitimi alarak, birçok kurum, okul, vakıf ve belediyelere ‘Pınar Holt ile Teknoloji Diyeti’ başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak katılmaktadır.

20 yıldır özel sektörde Siemens, BenQ, Microsoft, Avea, Türk Telekom, AİrTies gibi teknoloji devleriyle çalışarak edindiği iş tecrübesi ve akademik bilgilerini harmanladığı Çocuk & Ergen ve Aile içinde ‘Kontrollü Teknoloji Kullanımı’ konusuyla ilgili ‘HAYATA BAĞLAN’ adlı kitap çalışmasını bitirmiştir.

Pınar Holt, İstanbul Down Sendromlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Down Federasyonu Başkan Yardımcısıdır.

Bunların yanı sıra Ailelere ve Yetişkinlere aşağıda verdiği diğer seminerlerin listesine ulaşabilirsiniz:

-        0 - 5 Yaş Bebek & Çocuk Davranışları

-        Kontrollü Teknoloji Kullanımı

-        Motivasyon, İletişim Becerileri & Kişisel İmaj

-        Beden Dilini Etkili Kullanabilme

-        Stres & Zaman Yönetimi

-        Özgüven Gelişimi

-        Aile ve Çocuk İletişimi Seminerleri

Teknoloji Diyeti Pınar Holt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER