Yazar Sema Maraşlı'dan Aile Bakanlığı'na uyarı, AB bu yardımı hayrına yapmıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yazar Sema Maraşlı'dan Aile Bakanlığı'na uyarı, AB bu yardımı hayrına yapmıyor!
14.10.2019 10:22:51

 

Yazar Sema Maraşlı'dan Aile Bakanlığı'na uyarı, AB bu yardımı hayrına yapmıyor!

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un '7 ilde 0-60 aylık çocuk sahibi çalışan kadınlara 650 lira destek sağlanacak.' açıklamasına tepki gösteren Yazar Sema Maraşlı, "Bunlar herhalde milleti aptal sanıyor." dedi ve ekledi: "Avrupa fonu bu parayı hayrına değil, neslimizi bozmak için veriyor."

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, ' 7 ilde 0-60 aylık çocuk sahibi sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına 24 ay boyunca aylık 650 lira mali destek sağlanacak." açıklamasına tepki yağdı.

Bakan Zümrüt'ün açıklamasına göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu, 0-60 aylık çocuklarını kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine gönderen, sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına, her ay 650 lira civarında destek sağlayacak.

'AB bu yardımı hayrına yapmıyor'

Bakan Zümrüt'ün açıklamasına tepki gösteren Yazar Sema Maraşlı, "Bunlar herhalde milleti aptal zannediyor." diyerek tehlikeye şöyle dikkat çekti:

"Bakanlık olarak aile birliğini korumak ve güçlendirmek için bu tür projeleri yaygınlaştıracağız." demiş Bakan. Minicik bebekleri kreşe gönderince aile birliği mi parçalanması mı olur?"

"Avrupa fonu bu parayı özellikle bebekler kreşe gitsin diye veriyor. Minicik bebekler ana kucağından kopsun, kimseyle sağlıklı bir bağ kuramasın, şiddete meyilli, ruh sağlığı bozuk bir nesil yetişsin diye veriyor. Hayrına verecek değil ya. Sayın Selçuk bunu müjdeymiş gibi veriyor."

Yeniakit

Sema Maraşlı Avrupa fonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER