Yazmam Artık FETÖ Yazısı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yazmam Artık FETÖ Yazısı!
30.03.2018 16:44:06

 

Yazmam Artık FETÖ Yazısı!

Erdoğan Çiğdem, Antalya’da FETÖ’nün amiral gemisi olan AKDİM’in başkanıydı. Kentte Fethullah Gülen Cemaati denilince ilk akla gelen isimlerden biri.

Duyduğuma göre serbest bırakılmış. Elini kolunu sallayarak dolaşıyormuş. 

Çünkü itirafçı olmuş.

Etkin pişmanlıktan yararlanmış. Bir başka isim, Arif Orhan. FETÖ’nün Antalya’daki çatı davası olan Rasanet Vakfı davasında yargılanan isimlerden biriydi. Firari olduğu söyleniyordu. Ülkeye dönmüş, itirafçı olmuş. O da serbest.

Klavye başına oturanın ona buna saldırmak, itham etmek için kullandığı meşhur dernek var ya; Hamleder… O derneğin başkanı ve Sergün Günısı’nın sahibi Kamer Uğurluel’in de itirafçı olduğu Rasanet Vakfı davasında anlaşıldı. AKP Milletvekili Hüseyin Samani’nin amca oğlu Salman Samani de itirafçı olmuş. Şimdi serbest.

Hatırlarsınız Hüseyin Samani’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kızı FETÖ’cü olduğu iddiasıyla KHK’yla ihraç edilmiş, sonra geri dönmüştü. Ne ilginç değil mi? Aslında hiç de ilginç değil.

YIK TUNCER ÇETİNKAYA’NIN ÜSTÜNE, GEÇ

Duyduğuma göre itirafçılardan bazıları FETÖ iddialarını, kapatılan Zaman gazetesi ve Cihan Haber Ajansı’nın eski temsilcisi, tutuklu gazeteci Tuncer Çetinkaya’nın üzerine yıkıp geçiyormuş.

Cezaevinde böbrekleri çürüyen Çetinkaya’ya ise belki de oralarda ölüp gidecek. Durumunu gündeme getiren bir Allah’ın kulu yok. Dün geç saatlerde sonuçlanan Rasanet Vakfı davası da ilginç. Bu saydığım itirafçıların verdiği bilgilerle geride kalanlara ceza yağdı.

Üstelik o davada Fettah Tamince’den Ömer Gür’e kadar bir dolu ensesi kalının ismi de geçiyordu. Onlara ne oldu? Tam da burada Şamil Tayyar’ın geçen hafta gündeme getirdiği ‘FETÖ borsası’ iddialarını hatırlamakta fayda var. Yani parası olan arka kapıdan çıkıp gidiyor, sahipsizler de kelepçeyle götürülüyor. Olan budur ve bundan başka da bir şey değildir.

FETÖ BORSASININ ASTRONOMİK RAKAMLARI

Çünkü cezaevinden çıkanlar anlatıyor. 10-15 milyonlardan bahsediliyormuş söz konusu borsada. Yani bastır parayı, aklan. Antalya’dan sürülen ünlü bir savcı vardı. FETÖ soruşturmalarına uğrayanlar ve bu haberleri takip edenler yakından bilir kendisini. Hakkında akçeli söylentiler ayyuka çıkmıştı. Duyduğuma göre tayin edildiği yerde basmış istifayı, şimdi serbest avukatlık yapıyormuş. Tevatür de olabilir tabii, ama ateş olmayan yerden duman çıkmayacağı da malum.

Genel fotoğrafı görünce bu söylentiler hiç de mantıksız, uydurma filan gelmiyor insana. Soruşturma dosyalarının nasıl kapatıldığı, herhangi bir dosyada adı ‘müşteki/şüpheli’ diye geçen işadamlarının, turizmcilerin hakkında hiçbir dava açılmadığı, iddiaların Antalya Adliyesi’nin derinliklerine kurulmuş çamaşır makinelerinde nasıl temizlendiği hukuk aleminde biliniyor. Biliniyor bilinmesine de, üzerine giden kimse yok.

BİRLİKTE BESLENENLER BİRLİKTE AKLANIYORLAR

Bütün bu süreç şunu ortaya çıkardı ki; FETÖ’nün muktedir olduğu dönemlerde herkes birbirine dokunmuş, birbirinin cebine elini sokmuş ve bağırsakları birbirine düğümlenmiş. Yani birlikte yemiş, birlikte palazlanmış ve birlikte def-i hacet eylemişler. Erdoğan’ın FETÖ’yle mücadele çağrıları, yakınmaları, sesini yükseltmeleri de boş.

Devletin tepesine kadar uzanan bir saadet zinciri birbirini kollayarak işlemeye devam ediyor. Arada yolunu bulanlar, cebini şişirenler, bavulla para götürenler cabası. O yüzden hazır sürahi tutanlar, çay servisi yapanlar, koridor temizleyenler içerdeyken, yık onların üzerine geç. Sürünen sürünsün, gücü olan yürüsün.

Bir de bu mücadeleyi ciddiye alan ya da benim gibi kirli, grift, iç içe geçmiş ilişkileri, karanlık yumağı çözmeye çalışanlar var ki; vay halimize! Beraber yürüdükleri yolda birbirlerini aklarken, kabak bizim gibilerin başına patlıyor. FETÖ’cüye FETÖ’cü demek suç.

Birinin FETÖ ile geçmişte kucak kucağa ilişkisini anlatmak, gündeme getirmek yanlış. Adliyede FETÖ’cüleri aklayan mekanizma, tekere çomak sokanın, olayı kurcalayanın, gerçeği anlatmaya çalışanın tepesine biniyor. FETÖ’nün ensesi kalınlarının hükmünü sürdürmeye devam ettiği bir ortamda bu konuları yazıp çizmenin anlamı yok.

O yüzden bundan sonra yazmam artık FETÖ yazısı.

İdris ÖZYOL – Korsan Gazete

 

idris özyol fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert