YEDAŞ Elektrik Direği Dikmek İçin Ağaç Katliamı Yaptı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YEDAŞ Elektrik Direği Dikmek İçin Ağaç Katliamı Yaptı
20.02.2018 11:41:38

 

YEDAŞ Elektrik Direği Dikmek İçin Ağaç Katliamı Yaptı

YEDAŞ Çorum merkeze bağlı Boğabağı köyünde elektrik direği dikmek için meyve ağaçlarını kesti.

Çorum merkeze bağlı Boğabağı köyünde kendilerinden habersiz bağlarına elektrik direği dikildiğini gören köylüler şok geçirdi.

Köyde oturmayan ama çiftlik işi ile uğraşan bir kişinin kendilerinden habersiz bağlara elektrik direği yerleştirilmesi için YEDAŞ ekiplerine haber verdiğini ve YEDAŞ ekiplerinin bağlarındaki meyve ağaçlarını keserek elektrik direği diktiğini iddia eden köylüler, kesilen meyve ağaçlarından dolayı zararının karşılanmasını istiyor.

Bağındaki meyve ağaçlarının kesilerek yerine elektrik direği dikildiğini belirten mağdur köylü Mustafa Çırıl, olayın ardından Jandarmaya suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Köyde oturmayan ama çiftliği olan bir vatandaşın kendilerinden habersiz bağlarına elektrik direği dikilmesi için YEDAŞ ekiplerine haber verdiğini ve YEDAŞ'ın ağaçları keserek elektrik direği diktiğini öne süren Çırıl; "YEDAŞ ekipleri kimseden izin almadan bizim bağlarımızdaki meyve ağaçlarını keserek yerine elektrik direği dikti. Bu diktirende köy de oturmayan bir vatandaş. Yaklaşık 80 tane ağaç kestiler. Köylülerimizin çoğu mağdur. Dün Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden ekipler geldi araştırma yaptı. Biz de Jandarmaya başvurduk. Jandarmada olay ile ilgili gerekli soruşturmayı başlattı. Bizim bu mağduriyetimizin bir an önce çözülmesini istiyoruz” diye konuştu.

Çorum Hakimiyet – Fatih Battar

 

 

 

​Çorum elektrik direği YEDAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-02-21 Yedaş gene elktrik direği dikmek için ağaç kesmiş bizim bahçelerimizdende bar yapmak için ağaçlar kesildi dava ettiik mahkemeyi kazandık 2011 de yıkım kararı ama duruyor geçen yılda öteki bahçedekileri söküyolardı aradık atakum ve büyükşehir zabaıtaları gel di izledi ses etmeden gittiler yargıya verin yazısı geldi kazandıımızı yıkmadılar ağaçlar ye rine bahçelerimizde içip nara atan insanlar var denizev.214 sok sahil boyu kesdi esnaf lar kimse neden demedi adamlar meydanı boş buldular yıllarca
GALERİLER
Advert
Advert