​YEDAŞ FETÖ Okullarından Elektrik Parası Almadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​YEDAŞ FETÖ Okullarından Elektrik Parası Almadı
20.02.2018 10:29:17

 

​YEDAŞ FETÖ Okullarından Elektrik Parası Almadı

Samsun’da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan FETÖ okullarından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilene kadar elektrik parası ödememesine göz yuman YEDAŞ hakkında Başbakanlık İletişim Merkezi’ne yaptığımız şikayet bakanlıklara havale edildi.

YEDAŞ, vatandaşın miktarı ne olursa olsun ödemediği takdirde bir ay içinde sayacı mühürleme uygulamasını Samsun’daki FETÖ okulları 15 Temmuz’a kadar uygulamadı.

YEDAŞ’ın Samsun’daki FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik borcu trilyonlara ulaştı.

KHK ile kapatılan FETÖ okulları Milli Emlak Müdürlüğü’ne, oradan da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü FETÖ’nün okullarının elektrik sayaçlarını değiştirdi fakat YEDAŞ, FETÖ’ye çektiği kıyağın faturasını Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullara göndererek, FETÖ’den tahsil etmediği 1 Trilyon 300 Bin TL’yi devletten tahsil etme yoluna gitti.

KİM GÖZ YUMDU VE HALA KİM KORUYOR

Bank Asya’ya 50 veyahut 100 TL yatıranın peşine düşen devletin etkili ve yetkili kurum ve kuruluşlarını YEDAŞ’ın FETÖ okullarından tahsil etmediği elektrik paralarının peşine düşmediği için BİMER’e şikayet ettik.

Vatandaşın üç kuruşluk faturası ödenmedi diye elektriğini kesen YEDAŞ’ı FETÖ okullarının trilyonlara varan faturalarına göz yumduğu için devletin en üst merciine şikayet ettik.

Şikayetimiz BİMER tarafından, İçişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

YEDAŞ, FETÖ’ye geçmiş olduğu kıyak hususunda haberimiz yayınlanmasından şimdiye kadar 10 gün geçmiş olmasına rağmen herhangi bir açıklama yapmadı.

​YEDAŞ Samsun FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
tahsin     2018-02-20 Çarşamba Sungurlu mahallesin de FETO adına yapılmakta iken inşaatı duran yurt binası na el konulmadı acaba neden?
GALERİLER
Advert