Yedaş önceki Genel Müdür Nurettin Türkoğlu’nun projeleriyle devam ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yedaş önceki Genel Müdür Nurettin Türkoğlu’nun projeleriyle devam ediyor
16.06.2017 10:01:55

 

Yedaş önceki Genel Müdür Nurettin Türkoğlu’nun projeleriyle devam ediyor

​2014 yılında 'Avrupa’da Kosova Merkezli Büyümek İstiyoruz' hedefini koyan YEDAŞ önceki Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nun Kosova projesi nihayet şimdiki yönetim tarafından hatırlandı.

YEDAŞ çalışanları, Kosova Elektrik Dağıtım’da (KEDS) farklı birimlerde görev yapan 5 kişilik ekiple, elektrik dağıtım kalitesini artırmak için hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

YEDAŞ SCADA sisteminin, çalışma prensipleri ve prosedürleri, dağıtım sistemi alt yapısı, kayıp / kaçak tespit yöntemleri, kayıp / kaçak hesaplama prosedürleri, konularında eğitim verildi.

Saha çalışmalarının denetlenmesi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve kayıp kaçak yönetimine yönelik örnek uygulamalar gösterildi. Türkiye’de elektrik dağıtım sektörü, yıllar itibariyle Türkiye’de ve dağıtım şirketleri bazında ortalama kayıp/kaçak oranları, kaçak elektrik tespit süreci, teknik kayıpları ve kaçak kullanımı azaltmak için yapılan çalışmalar, OSOS uygulamaları, tarımsal sulama abonelerinin panolarında yapılan iyileştirmeler anlatıldı. Özellikle kayıp kaçak sürecinin yönetimi ve önlenmesi amacıyla yapılan teknoloji uygulamaları ve saha çalışmaları paylaşıldı. Samsun ve Bafra’da saha gezileri yapıldı. Yüksek tüketimli bazı abonelerin panoları ziyaret edilerek kayıp/kaçak tespit işlemleri, uygulamalı olarak anlatıldı.

Bilindiği gibi YEDAŞ önceki Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) tarafından kurulan KEDS Akademi’nin ilk mezunlarını Samsun’a davet etmiş ve Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Limak ve Çalık ortaklığındaki KEDS tarafından, Kosova’daki işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulan KEDS Akademi’nin ilk mezunlarını Samsun’da basın mensuplarıyla bir araya getirmişti.

Yemek öncesi konuşan YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Biz Çalık ve Limak iki Türk ortakları olarak Kosova elektrik dağıtım işini de yapıyoruz. Bende orada İcra Kurulu Başkanıyım. Kosova’da sosyal sorumluluk projesi geliştirdik. Oradan hem liseden hem de üniversiteden öğrenciler seçerek bunları Boğaziçi Üniversitesinde bir eğitim sürecinden geçirip, Kosova’da KEDS Akademisi kurduk. Bu arkadaşlarımızda oralardan mezun oldular. Elektrik dağıtımı hizmeti sektöründe edinmiş olduğumuz bilgi ve birikim, Kosova’ya model olacak” diye konuşmuştu.

“BİRİLERİ BİZİ TAKLİT ETTİ Mİ SEVİNİYORUZ”

Avrupa’da YEDAŞ modeli uygulamak istediklerini belirten Türkoğlu, “Önümüzdeki yıllarda Balkanlarda Kosova merkez olmak üzere Avrupa’da bir YEDAŞ modeli uygulayıp, orada çok başarılı bir dağıtım şirketini kurduktan sonra Avrupa’da büyümek istiyoruz. Avrupa’da büyürken Kosova merkezli büyümek istiyoruz. KEDS için önceliğimiz, kaliteli, kesintisiz ve ucuz elektrik enerjisi hizmeti sunmak. YEDAŞ, Kosova’ya rol model olacak. KEDS Akademi’ye bir kimlik kazandırarak uluslararası boyuttan bir anlam yüklemeye çalışıyoruz. Amacımız bu akademiyi daha da genişletmek, sayıları arttırmak ve nitelikli elemanları arttırmaktır. YEDAŞ’ın üretim modeli rol modele yani liderliğe dayanıyor. Yani birileri bizi taklit etti mi çok seviniyoruz” demişti.

Yedaş Kosova Elektrik Dağıtım Nurettin Türkoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert