Yedaş'ta başarısız oldu, çalık'ta genel müdür oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yedaş'ta başarısız oldu, çalık'ta genel müdür oldu!
09.02.2018 11:35:59

 

Yedaş'ta başarısız oldu, çalık'ta genel müdür oldu!

Samsun’da yaklaşık 2 yıldır görev yapan, YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, Çalık Enerji'de genel müdürlük görevine getirildi..

Çalık Enerji Strateji ve Planlama Direktörlüğünden yaklaşık iki yıl önce YEDAŞ Genel Müdürlüğüne atanan Rıdvan Aktürk, Çalık Enerji Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Doç. Dr. Osman Saim Dinç'in yerine getirilen Aktürk'ün aynı zamanda Çalık Grubu’nun enerji şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olduğu belirtildi.

Dinç'in, Çalık Enerji'de yönetim kurulu üyeliğine devam edeceği kaydedilen açıklamada, "Çalık Enerji Genel Müdürlüğü’ne, Çalık Holding iştiraklerinden Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Şirketi'nde 2016'dan bu yana genel müdür olarak görev yapmakta olan Rıdvan Aktürk atandı." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Aktürk'ün 25 yıldan fazla süredir enerji sektöründe çalıştığı belirtildi. Samsun'un yerel medyası ise Rıdvan Aktürk'ün görev süresi içinde başarılı olamadığı ve YEDAŞ'ta istenilen performansı gösteremediğini yazdı.

Rıdvan Aktürk Kimdir?

1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden Yüksek Lisans derecesi ile mezun olan Rıdvan Aktürk, London Middlesex University Business School’da MBA derecesi almıştır. Aktürk, elektrik üretim, iletim ve dağıtım elemanları ve sistemleri alanında mühendislik ve imalat, petrol ve gaz alanında taşıma, işleme, depolama ve ticaret konularında 24 yılı aşkın deneyime sahiptir. 2006 yılında Çalık Enerji bünyesine katılan Aktürk, Çalık Enerji Boru Hatları ve Rafineri Direktörlüğü görevinden YEDAŞ’ın Genel Müdürlük görevine atanmıştır. Aktürk, aynı zamanda ARAS EDAŞ ve Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi’nde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kaynak; .patronlardunyasi.com

YEDAŞ Rıdvan Aktürk Çalık Enerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert