YEDAŞ’ta Yeni müdüre zor sorular!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YEDAŞ’ta Yeni müdüre zor sorular!
09.02.2018 09:53:10

 

YEDAŞ’ta Yeni müdüre zor sorular!

YEDAŞ’ta Dağıtım Operasyonları Koordinatörü olarak görev yapan Akın Şahin, Dağıtım Direktörü ve Genel Müdür Vekili olarak atandı.

Elektrik dağıtım şebekesinin geliştirilmesi, güçlendirilmesi, teknolojik uygulamaların entegrasyonu amacıyla müşteri teknik hizmetleri, şebeke yönetim ve dağıtım teknolojileri ve optimizasyonu süreçlerini yöneten Sayın Akın ŞAHİN, görevi 1 Şubat 2018 tarihinde Sayın Rıdvan AKTÜRK’ten devraldı.

YEDAŞ’ın yeni Genel Müdürü Akın Şahin’in ‘YEDAŞ’tan FETÖ’ye trilyonluk kıyak’ haberimiz hakkında açıklama yapması bekleniyor.

YEDAŞ’TA NELER OLUYOR!

YEDAŞ, Samsun’da HKH ile kapatılan FETÖ okullarının kapatılana kadar ödememesine göz yumduğu trilyonluk elektirik faturalarını devlete kesti.

YEDAŞ, vatandaşın miktarı ne olursa olsun ödemediği takdirde bir ay içinde sayacı mühürleme uygulamasını Samsun’daki FETÖ okulları kapatılana kadar uygulamadı.

YEDAŞ’ın Samsun’daki FETÖ okullarından tahsil etmediği elektirik borcu trilyonlara ulaştı.

KHK ile kapatılan FETÖ okulları Milli Emlak Müdürlüğü’ne, oradan da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü FETÖ’nun okullarının elektrik sayaçlarını değiştirdi fakat, YEDAŞ, FETÖ’ye çektiği kıyağın faturasını Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullara göndererek, FETÖ’den tahsil etmediği 1 Trilyon 300 Bin TL’yi devletten tahsil etme yoluna gitti.

KİM GÖZ YUMDU

Bilindiği gibi YEDAŞ, ödenmeyen elektirik faturalarını bir ay bile bekletmiyor ve hemen borcu ödenmemiş elektrik sayaçlarını mühürlüyor.

Fakat iş FETÖ’nün okullarına gelince öyle olmadı.

YEDAŞ, FETÖ okullarının KHK ile kapatılmasına kadar faturalarını tahsil etmediği ve elektriğini kesmediği gibi şimdi de FETÖ’ye geçtiği kıyağın parasını devletten istiyor.

YEDAŞ’ta Dağıtım Direktörü ve Genel Müdür Vekili olarak atanan Sayın Akın Şahin, göreve başladığı ilk günde bu sorulara cevap vermesi bekleniyor.

YEDAŞ FETÖ Akın Şahin Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert