Advert
Yeni Nesil Yazar Kasa Kullanma Zorunluluğu Kalktı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yeni Nesil Yazar Kasa Kullanma Zorunluluğu Kalktı
14.04.2017 08:51:39

 

Yeni Nesil Yazar Kasa Kullanma Zorunluluğu Kalktı

Yeni nesil postlu yazar kasa kullanım mecburiyetinin kaldırıldığına ilişkin Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamanın yüzbinlerce esnaf ve sanatkarı sevindirdiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Karar ile eldeki yazar kasalar atıl kalmayarak ekonomiye yeniden kazandırılmış olacak. Karar ile esnafımız rahatladı. Pos cihazlı yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğunun kaldırılması ile esnafımızın üzerinden büyük bir yük kalktı ve bu kararı sevinçle karşılıyoruz” dedi.

 “YENİ YAZAR KASALARDA KULLANIM MALİYETİ VARDI”

Yeni nesil yazarkasaların, tüm işlemleri online olarak Gelir İdaresi Başkanlığına gönderebilmesi için her ay bir kullanım bedeli olduğunu ifade eden Palandöken, “Eski tip yazarkasalarda böyle bir sorun yoktu. Yeni nesil yazarkasaların kendi bedelinin dışında bir de kullanım maliyeti var. Alınan bu kararla yüzbinlerce esnaf bu bedeli ödemekten kurtulacak” diye konuştu.

 “YENİ NESİL YAZAR KASA ALAN ESNAF KULLANIM BEDELİ ÖDEMEMELİ”

Daha önce yeni nesil yazar kasa almak zorunda kalanların bulunduğunun da altını çizen Palandöken, “Bu karardan önce yeni nesil yazarkasa alan esnafımız, her ay kullanım bedeli ödemek zorunda kalıyor. Esnafın kullandığı cihazların veri aktarımı durdurulursa esnaf da bu bedeli ödemekten kurtulur. Madem yeni nesil yazar kasa kullanımı ihtiyari oluyor, daha önce yeni nesil cihaz alan esnafımız için de bu işlemler aynı şekilde ihtiyari olmalı” sözlerine yer verdi.

 

Yeni nesil yazarkasa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
AYŞEN     2017-04-14 BU ZAMANA KADAR ALAN ESNAFA YAZIK DEĞİLMİ
GALERİLER
Advert
Advert