Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan: Mehmet Özhaseki adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayacağım!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan: Mehmet Özhaseki adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayacağım!
17.12.2018 13:20:05

 

Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan: Mehmet Özhaseki adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayacağım!

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde gündemi sarsacak bir iddiada bulundu. Takan, kaleme aldığı 'Anketler, MİT'in görev alanı mı?.. ' başlıklı yazısında AK Parti içinde bugüne kadar eşi benzeri yaşanmamış bir skandalın patladığını öne sürdü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıltıcı anketler sunulduğunu söyledi.

Ahmet Takan, yerel seçimler öncesinde çok konuşulacak bir iddia ile gündemde. Takan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin yapılan anketlerde 6 ve 7'nci sıralarda çıktığını ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu konuda yanıltıcı anketler sunulduğunu iddia etti.

Takan’ın yazısındaki ilgli bölüm şöyle;

AK Parti içinde çok üst düzey kaynaklardan ulaştığım bilgilere göre; isabetli seçim anketleri ile bilinen partide onların deyimi ile bugüne kadar eşi benzeri yaşanmamış bir skandal patladı. Bazı kaynaklar, R. Erdoğan'ın kulağına, adaylığı ilan edilen Özhaseki'nin anketlerde 6 ve 7'nci sıralarda çıktığını ve kendisine yanıltıcı anketler sunulduğu bilgisini üfledi. Erdoğan, söylenenlere itibar edip bu bilginin kendisinden gizlendiğine inanınca küplere bindi. Erdoğan, aynı anketlerin orjinal halini şirketten istetti. Gerçeği görüp hesap sorunca da, "bilgisayarlara sızılmış, sonuçlar değiştirilmiş" savunması yapıldı. AKP kulislerinde, bunun üzerine, Erdoğan'ın talimatıyla MİT uzmanlarının bazı bilgisayarlara el koyup inceleme yaptığı konuşuluyor. Mehmet Özhaseki'ye yakınlığı ile bilinen AKP AR-GE başkanı Hamza Dağ ile seçim işleri başkanı Ali İhsan Yavuz'un durumun zor olduğu ileri sürülüyor.

Cumhur ittifakının ve onlar adına kapı arkalarında çalışanların Mansur Yavaş'ın Ankara'da karşısına aday çıkarmakta zorlandığı bir gerçek. İktidar ve küçük ortağının sadece Ankara'da değil diğer yerlerde de isim bulmakta zorlandığı da diğer bir gerçek... Eğer, Mehmet Özhaseki bir şekilde adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayacağım!..

yerel seçimler Ankara Büyükşehir AK Parti i Mehmet Özhaseki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER