Yerel seçimler erkene mi alınacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yerel seçimler erkene mi alınacak!
02.07.2018 09:55:20

 

Yerel seçimler erkene mi alınacak!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ''Yerel seçimin Kasım'a alınması doğru olur'' dedi.

"SEÇİMİN KASIM'A ALINMASI DOĞRU OLUR"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, özel bir televizyon kanalında yayınlanan programa katıldı.

31 Mart 2019 gerçekleştirilmesi beklenen yerel seçimde yoğun bir rekabet olacağını belirten Bakan Fakıbaba, "Çok rekabet olacak. Bence biz hemen hızlı bir şekilde hükümet kurulduktan hemen sonra başlamak zorundayız. Bu seçim atmosferi bitmeden yeni bir seçim atmosferine gireceğiz. Diğer partiler de aynı şeyi yapacak" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM KASIM'DA OLURSA BELEDİYELER 1 YIL KAZANIR"

Yerel seçim tarihinin değişip değişmeyeceği yönündeki soru üzerine Fakıbaba, "Bu konuda haberler çıkıyor, Kasım ayına alınacak diye. Ben bilmiyorum ama ben eski bir belediyeci olarak böyle bir şeyin doğru olacağına inanıyorum" cevabını verdi.

Düşüncesinin siyasi olmadığını da ifade eden Fakıbaba, "Siyasi olarak düşünmüyorum. İtirazlar felan Nisan'ın ikinci haftasına doğru mazbatanızı alıyorsunuz, göreve başlıyorsunuz. Hoşgeldin, kutlamalar, davettir. 1-2 ayınızı alıyor. Ve daha takım kuramamışsınız, proje yapamamışsınız, arkadaşlarınızı belirleyememişsiniz ve işi tam kavrayamamışsınız. O yılı kaybetmiş oluyorsunuz" cümlelerini kurdu.

"5 AY YEREL YÖNETİMLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarının belediyecilikte önemli olduğunu belirten Fakıbaba, sözlerine şöyle devam etti:

"Ama bu Kasım ayına çekildiği zaman, belediyecilikte öyle aylardır bunlar. Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart… Bu 5 ay sizin için önemli bir zamanı iyi değerlendirme anıdır. Hem tebrikleri kabul ediyorsunuz, belediyeciliği öğrenmeye çalışıyorsunuz ve o yılı boşa harcamamış oluyorsunuz. Bu bağlamda Kasım ayı olursa bütün belediye başkanlarının 1 yıl daha kazanacağını öngörüyorum.

Bakın 2 yıl kazanıyor. Bu sene de zaten erken seçim olmamış olsaydı, Haziran-Temmuz ayından itibaren belediye başkanları aday olacağım, olmayacağımın telaşıyla bu sefer işler yine yarıda kalıyor. Bunları önlemek ve 1 yılı kurtarmak adına, bana göre Kasım'a alınması doğru olacaktır."

AKİT

Ahmet Eşref Fakıbaba yerel seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER