Yeşilyurt İlkokulundan anlamlı kampanya, Mavi Kapaklar 3 Engelliye Umut Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yeşilyurt İlkokulundan anlamlı kampanya, Mavi Kapaklar 3 Engelliye Umut Oldu
07.06.2018 10:17:02

 

Yeşilyurt İlkokulundan anlamlı kampanya, Mavi Kapaklar 3 Engelliye Umut Oldu

​Samsun İlkadım İlçesi Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulu tarafından iki yıl önce başlatılan “Engel Olma, Umudum Ol” projesiyle toplanan mavi kapak kampanyası ile 3 adet tekerlekli sandalye engelli bireylere teslim edildi.

Sınıflar arası başlatılan ödüllü mavi kapak toplama kampanyasında bugüne kadar toplam 300 kg mavi kapak toplandı.

PROJE’NİN ÖĞRENCİLERİMİZE KATKISI BÜYÜK

Samsun Maarif Hareketi kapsamında kampanyanın koordinatörlüğünü yürüterek dayanışma, yardımlaşma duygusuyla geri dönüşümün önemi ve faydasını öğrencilere kazandırdıklarını söyleyen öğretmen Gözde Yılmaz,  “ Engel Olma, Umudum Ol” projemizi iki yıldır bugüne kadar devam ettirdik. En çok mavi kapak toplayan sınıfı ayın birincisi olarak ödüllendirdik. Kampanya sayesinde öğrencilerimizde farkındalık oluşturarak herkesin engelli adayı olduğunu, sağlam bir insanın sonradan engelli olabileceğini, engelli bireylerin ve arkadaşlarının hayatta ne tür zorluklarla karşılaştıklarını ve neler hissedip yaşadıklarını kavratmaya çalıştık.” dedi.

“ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI, ENGELLİ BİREYLERE UMUT”

Toplanan mavi kapaklarla ülke ekonomisine katkı sağlayarak geri dönüşümün önemi ve faydasını da belleklere kazıdıklarını kaydeden Yılmaz, “ 2 yıl boyunca verdiğimiz emeklerimizin karşılığını bu eğitim sezonu sonunda almış olduk. Projemiz amacına ulaştı. Hem topladığımız 300 kg mavi kapak hem de bu kampanyaya bağışları ile destek olan hayırseverlerimizin katkıları ile 3 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli bireylere teslim ettik. Bu projemize katkı ve destek veren bizi her zaman yanımızda hissettiğimiz Okul Müdürümüz Mustafa Makas’a İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Akmeşe’ye, kampanyanın koordinatörlüğünde bulunan arkadaşlarımıza, öğrenci velilerimize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Samsun Maarif Hareketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert