Yıpratılmak İstenen Türkiye Ordusu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yıpratılmak İstenen Türkiye Ordusu
02.08.2017 09:25:20

 

Yıpratılmak İstenen Türkiye Ordusu

Cesareti ve merhameti ile dünyaya nam salmış Türkiye ordusu kirli oyunlarla yıpratılmaya çalışılıyor. 28 Temmuz 2017 günü saat 11:00 sularında Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalanan şahıslara, askerimiz tarafından ne yazık ki mıntıka temizliği yaptırılmış, küfür edilmiş ve tekme tokatla dövülmüşlerdir.

Büyük ses getiren olayın görüntüleri sosyal medyada yayınlandıktan sonra Genelkurmay Başkanlığı sitesinde ilgili personel gözaltına alınmış olup, haklarında derhal her türlü idari ve adli soruşturma başlatılmıştır bildirisi yayınlamış daha sonra da Altınözü Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, olaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 4 askerin sorgusu tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen askerlerden 3'ü tutuklandı, 1’i serbest bırakıldı.

Olayın videosu neden çekildi?

Video neden servis edildi?

 Bu kasti bir hareket miydi?

Amaç Türkiye ordusunu zor durumda mı bırakmaktı?

Bu soruların araştırılıp cevaplandırılması lazım gelir aksi halde böyle hareketler devam eder ve şanlı ordumuz daha çok yıpratılmaya çalışılır.

Düşmanlarının bile adaletli dediği Türkiye ordusu, Önce Balkan Savaşları’nda büyük bir Slav ittifakıyla; sonra I. Dünya Savaşı yıllarında, Çanakkale’de, Kut-ül Amare’de, Süveyş’te, Kafkasya’da dünyanın en güçlü ordularıyla; ardından Kurtuluş Savaşı’nda İngiliz desteği ile Anadolu’yu işgal eden Yunan ordusuyla savaşmış ve böylece tüm bu toprakları o asil kanıyla sulamış bir ordunun devamıdır.

Milli Mücadele tarihimiz de çok önemlidir. Ancak Türkiye’nin tarihi buna benzer fevkalade zaferlerle doludur. Türkiye Milleti dünya tarihine damgasını vurmuş şanlı bir millettir. Asırlar boyunca üç kıtada eşsiz devletler kurmuş, ayak bastığı her yere barış, adalet ve medeniyet götürmüş, dünya milletlerine örnek olmuştur.

Türkiye Milleti’nin devlet kurma ve yönetmedeki yeteneğini kavrayabilmek için Türkiye Milleti’nin medeniyet ve kültürünü, üstün ahlakını, vatan ve millet anlayışını, idari ve askeri yapılanmasını iyi tanımak gereklidir.

Türk Orduları tarih boyunca tüm milletlere örnek olmuştur. Düşmanlarına korku ve merhamet dostlarına ise güven vesilesi olan Türkiye askeri bugün de üstün vasıflarıyla tüm dünyaya ordularına örnektir. Hal böyleyken;

Bu videodan medet uman ahmaklar şunu iyi bilsin ki;

Türkiye ordusu şuan birçok devletin ordusunun yaptığı gibi işkence yapmaz!

Çocuk esir almaz!

Çocuk öldürmez!

Kadın esir almaz!

Kadın öldürmez!

Mazlum öldürmez!

Toprak gasp etmez!

Petrol gasp etmez!

İnsan haklarını ihlal etmez!

Bunlar da şanlı tarihimiz ve son yapılan Fırat Kalkanı operasyonu ile sabittir…

Araştırmacı - Yazar

Ahmet ÖZTÜRK

Kalın sağlıcakla.

1453ahmetozturk@gmail.com

Fırat Kalkanı Türkiye ordusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert