YÖK’ten üç üniversiteye Rektör Adaylığı İlanı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YÖK’ten üç üniversiteye Rektör Adaylığı İlanı!
09.12.2019 11:35:15

 

YÖK’ten üç üniversiteye Rektör Adaylığı İlanı!

Yüksek Öğretim Kurumu YÖK, Bilecik Şeyh Edebali, Hacettepe ve Selçuk Üniversiteleri için Rektör Adaylığı Başvuru İlanı yayınladı.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada 1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesine rektör ataması yapılacağı duyuruldu.

Açıklamada, Üç üniversiteye rektör adaylığı için yapılacak başvurular, Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 09/12/2019 tarihinden 20/12/2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunulabileceği belirtildi.

Başvuru için gerekeli olan belgeler şunlar;

a) Başvuru dilekçesi

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

c) Web sayfamızdaki duyuruda sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu

d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge

e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge

f) Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, " rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.

YÖK rektör ataması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert