YOLSUZLUK OPERASYONUNDA GÖREVLİ POLİSLERE SORUŞTURMA
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YOLSUZLUK OPERASYONUNDA GÖREVLİ POLİSLERE SORUŞTURMA
31.01.2014 16:53:48

 

YOLSUZLUK OPERASYONUNDA GÖREVLİ POLİSLERE SORUŞTURMA

İstanbul'da yürütülen 17 ve 25 Aralık soruşturmalarında görev alan polisler hakkında örgüt iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Soruşturma dosyasının en dikkat çekici bölümü ise operasyonun "örgütsel yapı tarafından organize edildiği" iddiası oldu.
 
OPERASYON SONRASI GÖREVE GETİRİLEN SAVCI, POLİSLERİ MERCEK ALTINA ALDI
 
NTV'den Gökhan Gerçek'in haberine göre 17 Aralık yolsuzluk operasyonunu sonrası göreve getirilen cumhuriyet savcısı İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, organize ve mali şube müdürlüklerinde görevli polisler mercek altına alındı.
 
BİLGİSAYARLAR ÖZEL BİR YAZILIMLA FORMATLANDI
 
Operasyon sonrasında fiziki ve teknik takip bilgilerinin yer aldığı mali ve organize şubeye ait bilgisayarların özel bir yazılımla formatlandığı saptanmıştı.
 
HANGİ BİLGİSAYARA KİMİN GİRDİĞİ TESPİT EDİLİYOR
 
Soruşturma kapsamında bu şubelerin bilgisayarlarının log kayıtları incelenerek hangi bilgisayara kim tarafından girildiği tespit ediliyor.
 
17 bin sayfalık telefon dinleme kayıtlarını da inceleten savcılık, teknik takip ve dinlemelerde görev alan personel hakkındaki delil karartma ve delil uydurma iddialarını da araştırıyor.
 
ŞUBE MÜDÜRLERİNİN DE İFADESİ ALINACAK
 
Soruşturma kapsamında 17 Aralık sonrası Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı ile arama el koyma gözaltı ve teknik takiplerde görevli emniyet görevlilerinin ifadesinin alınacağı bildirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert