15 Temmuz, Millet İradesinin Yok Edilemeyeceğini Gösterdi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
15 Temmuz, Millet İradesinin Yok Edilemeyeceğini Gösterdi
15.07.2021 14:18:05

 

15 Temmuz, Millet İradesinin Yok Edilemeyeceğini Gösterdi

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip TAŞKIN, 15 Temmuz direnişinin 5. Yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, 15 Temmuz’un bir daha yaşanmaması için devletin tüm organlarıyla dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Milletimizin ve devletimizin üzerine çöreklenmeye kalkan hainlerin 15 Temmuz 2016 gecesinde devletin organlarına saldırdığını, 251 vatan evladını şehit ederek bu millete ve devlete düşman olduğunu gösteren hain FETÖ’nün maskesinin düştüğünü belirten TAŞKIN, milletin, 15 Temmuz’da terör örgütünü tanıma imkânı bulduğunu söyledi.

Necip TAŞKIN, işgal girişiminde bulunan hain FETÖ örgütüne inanan vatandaşların gerçekleri gördüğünü belirterek, dini kullanarak devleti işgal eden hainlerin ezberleri bozduğunu söyledi. Dinin istismar edilerek ‘Ilımlı İslam’ projesinin millete dayatıldığına vurgu yapan TAŞKIN, 15 Temmuz hain girişimiyle ABD projesinin çöktüğüne dikkat çekti.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip TAŞKIN, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“15 Temmuz karanlık bir gündü. Ancak bu karanlık günün sabahında millet yeniden dirilmiştir. Hain kalkışma, milletin birbirine kenetlenmesini sağlamıştır. Topraklarımız üzerinde oyun oynamaya kalkan hain terör örgütlerine çok acı bir ders verilmiştir. Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenler ağır bir darbe almış, millet, bağımsızlığı için neler yapabileceğini dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz’da Çanakkale ruhu dirilmiş ve esarete izin verilmemiştir. Topla tüfekle millet iradesinin yok edilemeyeceği bir kez daha gösterilmiştir. Milletin istikbal ve istiklale olan inancı dirilmiş ve şahlanarak vatanını, bayrağını ve devletini kahramanca savunmuştur.

15 Temmuz’u unutmamalıyız, unutturmamalıyız. 15 Temmuz akşamında yaşanan acı olaylardan ders almalıyız. Millet, bu karanlık gecede neler yaşadığını, hangi karanlık düşünceye karşı savaştığını unutmamalıdır.

Kahraman aziz milletimize şükran borçluyuz. Şehitlerimiz, bu ülkenin geleceği için toprağa düştü. Gazilerimiz, bu ülkenin geleceği için yaralandı, sakat kaldı. Allah, şehitlerimize rahmet ve mağfiret eylesin. Gazilerimize minnet borcumuzu ödeyemeyiz. Şükranlarımızı sunuyoruz. Kederli ailelerine Allah sabır versin. Her zaman onların yanında olacağız. Onların acılarını paylaşacağız.”

 

15 Temmuz Millet İradesinin Yok Edilemeyeceğini Gösterdi Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip TAŞKIN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER