28 Şubat Şimdi De Namaz Üzerinden Hortlatılmak İsteniyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
28 Şubat Şimdi De Namaz Üzerinden Hortlatılmak İsteniyor!
15.07.2021 17:23:15

 

28 Şubat Şimdi De Namaz Üzerinden Hortlatılmak İsteniyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği gezi programında namaz saatlerine yer verilmesi SoL medyayı rahatsız etti.

Habersol.org.tr’nin yaptığı haberde “AKP iktidarı döneminde hayata geçirilen dinselleşmeye dönük adımlar, özellikle eğitim alanında giderek hız kazanıyor” denildi.

Sol medya, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Samsun'u Keşfet Şehrini Fark Et” isimli projeyle Samsun'un ilçelerinde yaşayan ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin "şehre aidiyet duygularını artırarak problemlerin tespiti ve çözümünün parçası olmaları ve kentin tarihi, kültürel ve turistik yerleriyle ilgili bilgi edinmesinin sağlandığı" projenin programında namaz vakitlerinin de yer almasını dayatma olarak yazdı.

Sol’un haberinde, Planda 11.00-13.00 saatleri arasında "Öğle Yemeği, Samsunum 1 Gemisi Ziyareti ve Namaz" yer alırken, 16.00-17.00 saatleri arasında "Samsun Üniversitesi Ziyareti ve Namaz" yer alıyor.” Denilerek namazdan duyulan rahatsızlık açıkça belirtiliyor.

Habersol.org.tr’nin haberini ayrıca, gercekgundem.com’da da yer alıyor.

Namaza farkındalık olması için yazılan programa dayatma diyen haber siteleri kimsenin namaz dayatmadığını dileyenin kıldığını dileyenin de kılmadığını bilmiyormuş gibi haberi kurgulamaları mütedeyyin ailelerin tepkisini çekti.

 

28 Şubat Şimdi De Namaz Üzerinden Hortlatılmak İsteniyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER