6284 Fitnesi Şiddeti Cinayeti Teşvik Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
6284 Fitnesi Şiddeti Cinayeti Teşvik Ediyor!
09.06.2021 09:40:59

 

6284 Fitnesi Şiddeti Cinayeti Teşvik Ediyor!

Türkiye Aile Birliği (TABİ) platformu 44 sivil toplum kuruluşunun desteklediği Ankara yürüyüşünde Bolu'da bir bildiri yayınladı.

Bildiride Türk Ceza Kanunu ve 6284 yasasında yer alan kadının beyanına dayalı cezalandırma ve iftira mağduriyetleri ele alındı.

Bildiriyi okuyan Türkiye AileMeclisi başkanı Türkiye Aile Birliği Kurucusu Adem Çevik şöyle konuştu;

Şiddette ayrımcılık şiddettir, fitnedir, bölücülüktür. Bir kadının veya erkeğin, evlilik ilişkisi olmadan meşru şekilde karşılayamadığı tek ihtiyacı cinselliktir. Cinsellik dışında kalan bütün ihtiyaçlar kişisel çaba ve imkânlar ile meşru yollardan sağlanabilir.

Evlilik kadın ve erkeğin cinsel hayatı özgür ve onaylanmış bir ortamda yaşama güvencesidir. Evliliğin en önemli nedeni cinsel birliktelik ve neslin devamıdır.

2004 yılında çıkarılan 5237 sayılı yeni Türk Ceza Kanunu binlerce yıllık evlilikte cinsel hayat güvencesini yok etmiş ve erkek tarafı için beyana dayalı sürekli bir tehdit, kadın tarafı için haksız ve kontrolsüz bir yetki sağlamıştır.

Cinsel saldırı başlığı altında

“Madde102-(1)Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, beş yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel davranışın sarkıntılık düzeyinde kalması hâlinde iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilir.

(2)Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, oniki yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükm olunur.

Bu fiilin eşe karşı işlenmesi hâlinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikâyetine bağlıdır.” Şeklindeki hükmün son cümlesi yüzünden, bütün erkekler için evlilik büyük bir tehlike, sonu şeref ve haysiyetin yokedildiği 12 yıldan fazla hapsin söz konusu olduğu bir

tuzak ve sürekli tehdit haline gelmiştir. Akşam eşiyle birlikte olan veya olmayan kadının sabah savcılığa gidip“eşim ben istemeden bana sahip oldu” demesine engel hiç bir mani, kontrol ve kural yoktur. Evli olan her erkek potansiyel bir tecavüz mahkûmudur!

Evliliği gayesizleştiren bu kanundaki son cümleyi kabuletmiyor ve kaldırılmasını talep ediyoruz!

TCK yüzünden evli erkeklerin beyana dayalı taciz ve tecavüz suçlusu olma tehlikesi 6284 sayılı kanun yüzünden bütün erkekleri kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Hiçbir erkeğin şerefi, onuru ve haysiyeti güvence altında değildir!

8.Madde 3.Fıkraya göre

“Koruyucu tedbir kararı verilebilmesi için, şiddetin uygulandığı hususunda delil veya belge aranmaz.” Kişinin (genellikle kadının) beyanı yeterlidir. Bir defa şiddet/taciz şüphelisi yapılan erkeğin iflah etmesi, sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak ayakta kalması imkânsızdır! İftira olduğu belli olan vakalarda bile ceza gibi uygulanan ağır tedbir kararlarının zararını sürekli erkek tarafı çekmekte ve iftira yapanın maddi çıkar talebine veya duygusal kin güderek intikam almasına yol açmaktadır. Kadına yönelik şiddet ve cinayet denilen vakaların önemli bir kısmında bu haksız tedbirler, uzaklaştırmalar ve

Sosyo ekonomik linçe maruz kalmaların etkili olduğu Polis Akademisi yayınlarına da yansımıştır.

İstanbul Sözleşmesi'nin dayattığı 6284 iftira sebebiyle her yıl 553bin baba evden atılmakta çocuğuyla görüşmesi de engellenince siddet ve cinayete teşvik oluyor.

Zulme, iftiraya, haksızlığa ve adalet facialarına karşı, kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz.

6284 Türk Ceza Kanunu Türkiye Aile Birliği 6284 Fitnesi Cinayet Şiddet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER