AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
10.05.2015 10:30:08

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Aydın Doğan'ın evlatlığı, sana sesleniyorum

TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Aydın Doğan'ın evlatlığı, sana sesleniyorum. Benim boyumun ölçüsünü alacakmışsın. Sana 8 Haziran'da boy aynası göndereceğim. Ama adresin kandil olacağı için seni bulamazlar. Senin için kandilde falakalı günler başlayacak. Bir sorum daha var sana. 6-7 Ekim'in faili sen, 9 Ekim'deki basın toplantısında bir kova ter döktün. Niye, kim korkuttu seni kuzum" dedi. 

Soylu, Tonya ilçesinde partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin aydınlık dolu günler istikametinde olduğunu söyledi.

Hangi oyunlar, hangi tuzaklar kurulursa kurulsun Türkiye'nin tarihinin en parlak dönemlerini yaşadığını, 2023, 2053 ve 2071’de dünyanın yıldız ülkesi olacağını ifade eden Soylu, "Medeniyetimizle beraber yarınlara güçlü adımlarla yürüyeceğiz" ifadesini kullandı. 

 AK Parti olarak Çözüm Süreci'nden yana olduklarını vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

"İki buçuk yıldır PKK terör örgütü sebebiyle bu ülkeye şehit cenazesi gelmiyor. Hem MHP üzülüyor, hem de CHP üzülüyor. İki buçuk yıldır analar ağlamıyor. Bu ülkede, 600 milyar doların üzerinde teröre para harcattılar. Ben CHP’yi biliyorum. Birinci boğaz köprüsü yapılırken 'Buradan zenginler geçecek' dediler. Bugün bütün milletimiz geçiyor. İkinci boğaz köprüsü yapılırken rahmetli Özal’a 'Biz bunu yaptırmayız, sattırmayız' dediler. Özal yaptı da sattı da. Bugün ikinci de bizim, birinci de bizim. Türkiye böyle bir zihniyetle mücadele ediyor. Taş üstüne taş koymayan bir zihniyetle mücadele etmesine rağmen Türkiye 13 yıldır gerileme dönemini kapattı, yükselme dönemiyle karşı karşıya kaldı. Hiçbir endişeniz olmasın. İster çatlasınlar ister patlasınlar."

- "Aydın Doğan'ın evlatlığı"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aydın Doğan'ın evlatlığı, sana sesleniyorum. Benim boyumun ölçüsünü alacakmışsın. Sana 8 Haziran'da boy aynası göndereceğim. Ama adresin Kandil olacağı için seni bulamazlar. Senin için Kandil'de falakalı günler başlayacak. Bir sorum daha var sana. 6-7 Ekim'in faili sen, 9 Ekim'deki basın toplantısında bir kova ter döktün. Niye, kim korkuttu seni kuzum? Biz özgürlüğü getirdik. Biz kardeşliği, birliği getirdik. Biz beraberliği getirdik. Alevi 'Ben aleviyim' diyor.  Kürt, 'Ben kürdüm' diyor bugün. Dindar, 'Ben sonuna kadar dindarım' diyor. Başörtülü, 'Başörtülüyüm' diyor bugün. Hiç kimse korkmuyor, çekinmiyor. Kimse kendini baskı altında görmüyor. Milliyetçilere sesleniyorum, "tatlı su" milliyetçilerine. Madem o kadar milliyetçisiniz, o kadar bu işi biliyorsunuz. Hadi gidin de Diyarbakır’da siyaset yapın. Yapın da göreyim sizi. Ben son üç ayda Hakkari’ye gittim. Hadi gidin de esnafı ziyaret edin de göreyim. Hani ne milliyetçiliği. O tatlı su milliyetçiliği." 

Soylu, Türkiye’nin her yerinde siyaset yaptıklarını, Diyarbakır’da, Hakkari’de, Bingöl’de, Bitlis’de, Aydın’da, Konya’da, Niğde’de, Aksaray’da ve Antalya’da da aynı şeyleri söylediklerini sözlerine ekledi.

selahattin demirtaş Trabzon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri