Allah İle Barış
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Allah İle Barış
03.10.2020 08:38:30

 

Allah İle Barış

   En güzel sözlerin sahibinin adıyla…Allah’ın adıyla…

   Corona virüs hayatımıza girdiğinden beri öyle hızlı ve olağanüstü olaylara şahitlik ediyoruz ki kimine göre ibret, kimine ayrılık, kimine göre zorluk vb. gibi  değişimler yaşıyoruz. Zor ve bir o kadar da neler olup bittiğine dair pek de bir fikrimizin olmadığı, inanmakta zorlandığımız komplo teorileriyle beynimizin yandığı  bu günler, kimilerine göre belâ kimine göre musibet oldu.

  Hep yakın olan ölümü sadece hastalıkla gelecek zannettik. Yakın kayıplarına bağlı olarak manevi çöküşler yaşadık ve biz kimseye yeteri desteği istesek de veremedik. Sadece görünene bakıp, batınına inemediğimiz her olay bizim üzerimize bir belâ ve musibet olarak çöktü. ‘Her nefis ölümü tadıcıdır’ ayetine inandık ama sadece salgında ölümden korktuk. Hayatın hakikatini anlayamadık. Allah’a darılıp küsen ve  şeytanın vesvesesine uyup küskünlerle doldu heryer. Allah’a daha çok yaklaşmamız lâzım gelirken bizi aldatan ‘şeylere’ kandık.

  Yanlış yazmadım efendim Allah’a darılan ve küsenlerden bahsediyorum. Belki bu yazıyı okuyan ‘Senden’bahsediyorum. Olur mu hocam ? Allah’a küsmek olur mu?’ demeyin. Bakın etrafınıza Yüce Allah’a küsen insan yığınlarıyla dolu etraf! En ufak bir istediği olmayınca, en sevdiğini toprağa koymuş, maddi sıkıntıların faturasını Allah’a kesip, dünyayı ebedi zannedip  isyan bayrağını açanlar… Daha söyleyelim mi?

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER