Asıl Sorunumuz Nedir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Asıl Sorunumuz Nedir?
21.12.2020 06:42:14

 

Asıl Sorunumuz Nedir?

İlahiyatçılar ve onlardan başka birçok kişi Kur’an Allah’ın lafzı mıdır, değil midir, tartışmasını yapmaktadır ancak onların asıl meselesi Kur’an değil, herkes kendi hesabını, kendi hesaplaşmasını hiç utanmadan Kuran üzerinden yapmaktadır. Kur’an ise onların çoğunun pek umursamadığı bir kitaptır. Hepsi de kendi menfaat ve çıkarına, kendi bireysel hesaplaşmasına Kur’an’ı alet etmektedir. Adını ise Kur’an savunması, koymuşlar. Bu iddialara aslında gülüp geçmek gerekir. Madem Kur’an savunması yapıyorsunuz o halde neden Kur’an Allah’ın lafzı mıdır, değil midir tartışmasını yapıyorsunuz.

Yapılan şey doğrudan doğruya aymazlık ve sorumsuzluktur. Yapılan şeyin adı tilki kurnazlığıdır, onlar inkâr etseler, zihinlerde şüphe meydana getirmek isteseler ve bunun için tartışsalar da Kur’an elbette ki Allah’ın lafzıdır, manen de Allah’a aittir, bunda hiçbir şüphe bulunmamaktadır. Çok şükür ki ümmet bu konuda tam birlik içindedir ve bu bilgi çağlardan beri bu şekilde ittifak içinde günümüze kadar gelmiştir. Diğer çatlak sesler ve sapık görüşler ise şaşı bakış açısından doğan şaz görüşlerdir.

Tartışılması gereken asıl mesele bu değildir. Şüphe uyandırmak ve inancı zayıflatıp fitne uyandırmak için yapılan bu tartışmalardan daha önemli sorunlar, daha acil sorular bulunmaktadır. Hayatı inandığımız Kur’an’a göre yaşıyor muyuz? Yoksa Kur’an’ı yalan, yanlış hayatımıza göre mi yorumluyoruz? Ailemiz, evimiz İslami ideallere sahip midir? Kur’an’ın istediği bir insan olabiliyor muyuz? 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER