Atakum Belediyesi Ata Çocuk Kreşlerinin tamamı kaçak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Belediyesi Ata Çocuk Kreşlerinin tamamı kaçak!
02.07.2022 10:47:49

 

Atakum Belediyesi Ata Çocuk Kreşlerinin tamamı kaçak!

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Ata Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin dördüncüsünü de açtı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Ata Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin dördüncüsünün eğitime başlayacağını açıkladı.

Ne var ki Atakum Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan almış olduğu çocuk bakımevi ve kreş açma izninin yalnızca Atakum Belediyesi’nce istihdam edilen memurların 0-6 yaş grubuna giren en az 50 çocuğu için geçerliği olduğu ortaya çıktı.

Bu durumda Atakum Belediyesi’nin Ata Çocuk Kreşleri adıyla açmış olduğu 4 Kreş ve Gündüz Bakımevleri sadece Atakum Belediyesi personeline ait ve sadece 50 kişilik olabilecek.

YASA DIŞI OLARAK DÖRT KREŞ AÇTILAR

Atakum Belediyesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan aldığı izin ile 4 adet kreş açarak bunu ticari ve kar amaçlı kurum haline dönüştürmesi tamamen yasalara, yönetmeliklere ve mevzuatlara aykırı bir faaliyet olduğu ortaya çıktı.

Atakum Belediyesi’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen iznin, işletme kurulmasına yönelik izin olduğu, bu izin ile ancak belediyenin kendi personeline yönelik çocuk bakımevi açılabileceği ortaya çıkarken Atakum Belediyesi, Özel Kreş ve Gündüz  Bakımevleri  İle  Özel  Çocuk  Kulüplerinin  Kuruluş  ve  İşleyiş  Esaslarına aykırı davranarak açıktan suç işliyor.

HANGİ KURUMUN DENETLEYECEĞİ ŞİMDİLİK BELLİ DEĞİL

Öte yandan Atakum Belediyesi’nin açmış olduğu kreşlerin iznini Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’ndan aldığı için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından denetimleri yapılamıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı da denetleme sorumluğunun vali onayı ile il müdürlükleri tarafından yapılması gerektiğini belirtiyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün, ihmal ile ilgili bir ihbar olursa denetleme yapabileceği veyahut savcılığa suç duyurusunda bulunabileceği ifade ediliyor.

atakum belediyesi Ata Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yeter yilmaz     0000-00-00 hizmet edene tas koymayin akasya haber
Hakkı     0000-00-00 Akepeli bir belediye olsa böyle birşey konu bile edilmezdi. Gece başınızı yatağınıza koyduğunuzda huzurla uyuyabiliyor musunuz?
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri