Atakum TÜKODER’e Gazeteci Aday Turhan Akşen
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum TÜKODER’e Gazeteci Aday Turhan Akşen
11.06.2021 12:39:55

 

Atakum TÜKODER’e Gazeteci Aday Turhan Akşen

Atakum TÜKODER başkanlığı için Gazeteci Turhan Akşen aday oldu.

Akşen adaylığıyla alakalı olarak yayınladığı mesajda şunları kaydetti;

Atakum Tükoder şubesinin yönetim kurulu üyeliğini yaparak tüketicinin yanında olmaya gayret etmekteyim.   Politik ve ekonomik çıkarlara herhangi bir şekilde araç olmadan, kar amacı güden hiç bir kurum ve kuruluştan gelir elde etmeye yanaşmadan, yayın organlarında reklam almadan ve tüketiciyi herhangi bir ürüne yönlendirmeden, sadece üyelerinin gönüllü katkı ve katılımlarına dayanarak faaliyet gösteren tam bağımsız bir tüketici  kuruluşudur TÜKODER.

Henüz tüketici hakları kavramı Türk hukuk sistemine girmeden, 25 Ekim 1990 tarihinde kurulmuş olan TÜKODER, tüketici haklarının yasallaşmasında önemli roller üstlenmiştir.

Ülkemizin en büyük tüketici  kuruluşu olan TükoDerin şubeleri, tüketici hareketinin il il, ilçe ilçe yayılması ve  bir sivil toplum kuruluşu haline gelmesinde çok önemli bir misyonu ve sorumluluğu  üstlenmektedir.

TükoDer şubeleri ile  il ve ilçelerinde yerel toplumun tüketici hakları konusunda bilinçlendirilmesi ve tüketici hareketine katılması için yoğun çaba içindedir. Yerel iletişim olanaklarından, özellikle medyadan yararlanarak ve sivil platformlara katılarak tüketicinin sesini duyurmaktadır.

Atakum TükoDer Şubesi üyelerinden ve yönetim kurulundan aldığı güç ile  bulunduğu her yerde, tüketicilerin , haklarını aramada yalnız  olmadıklarını göstermektedir. Gönüllü görevliler, şikâyetini bildiren her tüketiciye ilgi göstermekte ve hak arama konusunda sonuna kadar yardımcı olmakta  ve olmaya devam edecektir.

Bu maksatla  Atakum TükoDer şubesinin 12 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Genel Kuruluna aday olarak, Genel Merkez tarafından, tüketici haklarının toplu ihlallerine karşı ülke genelinde başlatılan kampanyaları, kendi il ve ilçelerinde yürüterek, haksızlığa karşı kitlesel gücü  Ata kumda göstermekte istiyoruz. Yerinde sayarak değil tecrübeli ekibimizle birlikte ve Samsunda bulunan diğer şubelerle ortak çalışmalar ve projeler yaparak yerel yönetimlerin desteğini alarak zorlaştıran değil kolaylaştıran şeffaf bir yönetim tarzı ile  orta Karadeniz’de ilk adım şehrinden  tüketicinin sesi olmak istiyoruz. Atakum şube ilçemizde başka bir şube olmadığı için Atakum Kaymakamlığı Tüketici Heyetinde  yer almaktayız. Bu gün böyle yarının bir tehlike arz etmemesi ve bir başka derneğin  diğer ilerde olduğu gibi sendikaları kullanarak üye yapmaları, hülle yolu ile üyeleşmeleri ne karşı hızlı bir şekilde 200.000 nüfusu olan bir ilçede üye sayımızı artırmamız tüketici hakları mücadelesinde geri kalmamız gerekmektedir.

Bizim üye sayımızın artması ve  daha çok tüketicinin elini taşın altına koyması sayesinde  Hem Genel Merkezimizin  hak mücadelesinde eli kuvvetlenecek, ilçe bazında hakem heyetinde yer almaya devam edeceğiz, İl bazın dada diğer iki Tukoder Şubesi  ile hak mücadelesi yarışından kopmayacağız.

Ne kadar üye o kadar hak mücadelesinde güç demektir. Bunun için tecrübeli ekibimizle beraber amatör ruhla da  olsa 12 Haziranda yapılacak olan Atakum Tükoder’in başkanlığına adayım.  

Atakum TÜKODER Turhan Akşen Gazeteci Turhan Akşen TÜKODER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER